reklamı kapat

POPÜLER

Apple koronavirüs

Apple’ın büyük koronavirüs önlemine yönelik aldığı yeni karar

Artan koronavirüs riski nedeniyle teknoloji devi Apple kısa süre önce gerçekten önemli ve aynı zamanda büyük bir adım atmıştı. Bu adım genişletildi.

Koronavirüs riski üzücü ve korkutucu şekilde devam ediyor. Biliyorsunuz virüs nedeniyle Türkiye’deki ilk ölüm de maalesef gerçekleşmiş durumda. Bu açıdan her firma önemli önlemler alıyor, aldığı önlemleri genişletiyor. Kısa süre önce bu önlemlerden birisini de Apple imza atmış ve dünya genelindeki tüm mağazalarını (Hong Kong, Makao ve Tayvan bölgesindekiler hariç) geçici bir süre için kapatma kararı almıştı. Mağazaların 27 Mart tarihine kadar kapalı alacağı direkt olarak Apple CEO’su Tim Cook tarafından duyurulmuştu. İşte bu 27 Mart tarihi kısa süre önce kaldırıldı. Firma şimdilik önemli bir değişiklik olana kadar mağazaların sürekli olarak kapalı kalacağını aktarıyor. İnternet mağazalarının ise açık kalmaya devam edeceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Firma hiçbir şekilde riske girmek istemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs nedeniyle Apple WWDC 2020’yi internet üstünden yapacak

Firma hatırlarsınız kısa süre önce bu kararı almış ve mantıklı da bir adım atmıştı. Dünyanın farklı yerlerinden binlerce uygulama geliştiriciyi bir araya getiren WWDC 2020, korona konusunda çok ama çok büyük bir risk oluştuyordu. Bu yüzden fiziksel katılımlı etkinliği bitirmiş olmasıyla çok önemli bir adım atan Apple, bu etkinlik için halen net bir tarih vermiyor. Sadece internet üstünden yürüyecek sürecin haziran ayında yapılacağı aktarılıyor. Bu etkinlikte iOS 14, iPadOS 14, macOS 10.16, tvOS 14 ve watchOS 7 sürümleri karşımıza çıkacak.

İlginizi Çekebilir

Opera tarayıcı için hazırlanan çok iyi yeni özellik