reklamı kapat

POPÜLER

apple koronavirüs

Apple ve koronavirüs odaklı aldığı stok önlemi

Koronavirüs riski nedeniyle teknoloji devi Apple beklenmeyen bir stok önlemi aldı. Bu önlem tüm dünya genelinde uygulanmaya başlandı.

Koronavirüs riski nedeniyle Çin başta olmak üzere birçok bölgede fabrikalar kapatıldı. Buna ek olarak yine virüs nedeniyle firmaların personel sayıları da azaldı. Bunlar üste üste binince teknoloji devi Apple, yeni iPad Pro, yeni MacBook Air ve iPhone’lar için satış limiti uygulamaya başladı. Bu limit sayesinde kişiler bir anda çok büyük stoklar ürün alamayacak. Örneğin bir kişi şu an aynı anda sadece iki adet iPhone alabiliyor. Yeni MacBook Air ve Mac Mini içinse maksimum beş stok veriliyor. Yeni iPad Pro’lar için de iPhone’lar gibi ikiden fazla satış yapılmıyor. Firma bu sayede elindeki sınırlı sayıda stoğun herkese yetmesini garanti altına almak istiyor. Bu arada Apple geçtiğimiz günlerde fiziksel mağazalarını 27 Mart tarihine kadar kapalı kalacağını duyurmuştu. Daha sonra bu 27 Mart tarihi de kaldırıldı. Firma şimdilik koronavirüs nedeniyle önemli bir değişiklik olana kadar mağazaların sürekli olarak kapalı kalacağını aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs nedeniyle Apple başka bir önlem de almıştı

Firma hatırlarsınız kısa süre önce dünyanın farklı yerlerinden binlerce uygulama geliştiriciyi bir araya getiren WWDC 2020 etkinliğini internet üzerinden yapacağını duyurdu. Bu yüzden fiziksel katılımlı etkinliği bitirmiş olmasıyla çok önemli bir adım atan Apple, bu etkinlik için halen net bir tarih vermiyor. Sadece internet üstünden yürüyecek sürecin haziran ayında yapılacağı aktarılıyor. Bu etkinlikte iOS 14, iPadOS 14, macOS 10.16, tvOS 14 ve watchOS 7 sürümleri karşımıza çıkacak.

İlginizi Çekebilir

Opera tarayıcı için hazırlanan çok iyi yeni özellik