reklamı kapat

POPÜLER

apple koronavirüs

Apple ve Yemeksepeti’nden koronavirüs ile mücadele için önemli yardım

Teknoloji devi Apple, koronavirüs ile mücadele konusunda önemli bir yardımda bulundu. Bu konuda Türkiye’de de önemli bir bağış yapıldı.

Koronavirüs biliyorsunuz tüm dünyayı sarmış durumda. Özellikle İtalya ve İspanya merkezli çok büyük ölüm rakamları geliyor. Türkiye’de de ölümlerin her geçen gün arttığı şu günlerde sağlık personelinin ihtiyaçları da artıyor. İşte bu konuda teknoloji devi Apple da boş durmadı. Apple CEO’su Tim Cook, Covid-19 ile mücadeleye bir nebze yardımcı olabilmek adına Avrupa ve Amerika‘da sağlık merkezlerine milyonlarca maske bağışladıklarını aktardı. Bu gerçekten önemli çünkü sağlık çalışanlarının şu an en çok ihtiyaç duydukları ürünler arasında cerrahi maskeler yer alıyor. Bu arada Yemeksepeti kurucusu Nevzat Aydın‘dan da benzer bir bağışın açıklaması geldi. Aydın, Yemeksepeti ailesi olarak koronavirüs ile mücadele konusunda Sağlık Bakanlığı’na 1 milyon TL bağışladıklarını açıkladı. Şu an bu tarz her yardım büyük önem arz ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs konusunda Razer da çok önemli bir adım atmıştı

Hatırlarsınız oyuncu ekipmanları üreticisi Razer, koronavirüs nedeniyle yaşanan sıkıntıları azaltmak adına kısa süre önce büyük bir adım atmıştı. Firma bir ürün hattını güncelleyerek cerrahi maske üretir hale getirmişti. Normalde oyun ekipmanları üretilen bu tesiste firma artık maske üretecek ve bunu ihtiyacın olduğu bölgelere bağışlayacak. Firmanın burada elbette ticari olarak gelir elde etme gibi bir amacı bulunmuyor. Razer sadece elinden gelebildiği kadarıyla mücadeleye yardım etmek istiyor. Bu da takdiri sonuna kadar hak ediyor, diğer firmalara örnek bir davranış olarak karşımızda bulunuyor. Razer’ın yaptığı bu hamle Apple’dan daha önemli görünüyor. Çünkü maske üretiminin şu an sınırlarda gezdiği, bazı yerlerde üretimin yetmediği aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Windows 10 işletim sisteminin tasarımı güncelleniyor