reklamı kapat

POPÜLER

Apple koronavirüs

Apple’dan koronavirüs ile mücadelede yeni hamle

Teknoloji devi Apple, tüm dünyayı saran ve etkisini artıran koronavirüs (COVID-19) ile mücadele konusunda bir adım daha attıklarını duyurdu.

Apple, koronavirüs (COVID-19) ile mücadele konusunda en son ABD merkezli buradan ulaşabileceğiniz internet sitesi ile gündeme gelmişti. Bu konuya olması gerektiği gibi büyük önem veren dev firma, sağlık konusundaki ihtiyaçları gidermek adına da çalışıyor. Konu hakkında yeni bir açıklama yapan CEO Tim Cook, şimdiye kadar sağlık çalışanlarına vermek adına tam 20 milyon maske aldıklarını belirtiyor. Biliyorsunuz maske konusunda birçok diğer firma da şu an benzer adımları atıyor, hatta üretim hatlarını maske üretir hale getiriyor. Teknoloji devi buna ek olarak yine sağlık çalışanlarına göndermek adına plastik yüz kalkanları üretmek adına da adım attıklarını aktarıyor. Tim Cook bu kalkanlar için birçok departmanın bir araya geldiğini belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple CEO’su Tim Cook, koronavirüs hakkında daha önce şunları söylemişti

“Zor bir zamandan geçtiğimiz oldukça açık. Tüm Apple ailesi, dünyanın bu zor zamanlardan çıkmasına yardımcı olmak için canla başla ve kahramanca çalışan tüm dünyadaki ilk müdahale ekiplerine, doktorlara, hemşirelere, araştırmacılara, halk sağlığı uzmanlarına ve kamu görevlilerine minnettarlığını sunuyor. En büyük tehlikenin ne zaman geride kalacağını henüz kesin olarak bilmiyoruz. Ancak küresel topluluğumuzun dört bir yanında gördüğüm insanlık ve azim bana ilham veriyor.
Başkan Lincoln’ün de çok zor bir zamandan geçerken söylediği gibi: “Bir durum şartlar zorlaştıkça aşılması zor hale gelebilir, o zaman biz de zorlukların üzerine çıkarak o durumu aşmalıyız. Bizim davamız yeni, demek ki düşüncelerimiz ve eylemlerimiz de yeni olmalı.” Apple her zaman zorlukların üstesinden bu yaklaşımla gelmiştir. Bu zorluğun üstesinden de bu şekilde geleceğiz. “

İlginizi Çekebilir

Windows 10 işletim sisteminin tasarımı güncelleniyor