reklamı kapat

POPÜLER

Amazon google stadia

Amazon’dan dikkat çeken bir oyun platformu mu geliyor?

Dünyanın en büyük alışveriş platformlarından Amazon, dikkat çeken bir oyun platformu üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Firma iddialı geliyor.

Bunu hep söylüyoruz. Oyun dünyasının geleceğinde fiziksel konsollar yer almıyor. Sektörün geleceğinde bulut temelli oyun sistemleri yer alıyor. İşte bu alanda şu an Google Stadia ve Nvidia GeForce Now gibi önemli servisler bulunuyor. Başka firmaların da dahil olduğu bulut temelli oyun konseptine Amazon da dahil olmak istiyor deniyor. Firmada dünyanın en büyük sunucu sistemleri bulunuyor. Bu açıdan alana dahil olması çok da zor olmayacak gibi duran şirket, çıkışı en az iki özel oyun ile yapacak deniyor. Bunlardan birisinin 2014 yılından beri geliştirilen Crucible olduğu, diğerinin ise New World olarak isimlendirildiği aktarılıyor. Bunlar haricinde firmanın kendi bulut temelli oyun platformu hakkında bilgi yok. Ancak firma yeni platformu sahibi olduğu Twitch ile sağlam bir entegrasyon sunacak şekilde geliştiriyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Amazon tarafından rakip kazanacak gibi duran Google Stadia için bilinmesi gerekenler şöyle

Google Stadia, yukarıda da dediğimiz gibi bulut temelli bir oyun servisi . Bu platform gücünü buluttan yani uzakta çalışan bir dev sunucudan alıyor. Yani oyunlar sizin sisteminizde değil çok güçlü bu sunucularda çalışıyor. Size sadece internet üstünde görüntü aktarılıyor. İnternet bağlantınıza bağlı olarak dizüstü, masaüstü, tablet ya da telefonunuzdan 4K ya da Full HD çözünürlükte oyun keyfi elde etmenize imkan tanıyan servis, herhangi bir yükleme / indirme ihtiyacı duymuyor.

İlgili Video