reklamı kapat

POPÜLER

Ford Otosan

Kritik açıklama; Ford Otosan üretime başlayacak mı?

Türk otomotiv sanayinin öncü şirketi Ford Otosan, üretime verdiği ara hakkında Avrupa’nın koronavirüs (Covid-19) salgını hakkında mücadelesine dikkat çekerek yeni bir açıklama yaptı.

Koronavirüs salgınının tüm üretim sektörlerini oldukça olumsuz etkilediği artık bilinen bir durum. Otomotiv sektörü ise bu sektörlerin başını çekiyor. Türkiye’de de dünyada olduğu gibi Tofaş’dan Renault’a, Ford’dan Hyundai’ye birçok üretici, fabrikalarına “salgın arası” verdiğini duyurmuştu. Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs (Covid-19) salgınıyla ilgili olarak, üretim operasyonlarına 13 Nisan’a kadar ara veren Ford Otosan, Kocaeli ve Eskişehir Fabrikalarında üretime verdiği arayı devam ettirme kararı aldı. Şirketten yapılan açıklamada, bu kararın Covid-19 salgınıyla yürütülen mücadele kapsamında; Avrupa’da ticaretin kesintiye uğraması, tedarik zincirinde yaşanan problemler nedeniyle alındığı bildirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Otosan, 27 Nisan’ı işaret etti

Üretimin yeniden başlama kararının ise salgının seyrine paralel olarak, operasyonel kısıtlamaların ve tedarik zincirindeki aksamaların düzelmesi, bayi ağının yeniden çalışma kabiliyetine kavuşmasına bağlı olarak alınacağı açıklandı. Şirket bu kararın, çalışanlarının sağlığı önceliğinde; ulusal ve uluslararası sağlık otoritelerinin açıkladığı güvenlik tedbirleri doğrultusunda alınacağını vurguladı. Ford Otosan, planlarını Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı ve Koç Topluluğu genelinde uygulanmakta olan tedbirler doğrultusunda güncellediğini bildirirken, üretim arasının mevcut koşullara bağlı olarak 27 Nisan’a kadar devam edeceği belirtildi. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın