reklamı kapat

POPÜLER

Ford Otosan

KAP açıklaması geldi; Ford Otosan üretimi durduruyor

Türkiye’nin en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Ford Otosan cephesinden fabrikalarında üretimi durdurma konusunda yeni bir açıklama geldi.

Ülkemizin önemli üreticilerinden biri olan Ford Otosan, Yeniköy fabrikasında üretimi durduracağını açıkladı. Neyse ki bu haber geçtiğimiz aylarda koronavirüs temelli yaşanan sıkıntılardan birinden dolayı yapılmıyor. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan yazılı açıklamaya göre üretici yıllık izinler sebebi ile geçici olarak üretimi durduracak.

Yapılan açıklamada Gölcük ve Eskişehir fabrikaları hakkında da bir dizi duyuru yapıldı. Buna göre Yeniköy fabrikası dışındaki bu iki fabrikada ilave bir tedbir şimdilik bulunmuyor. Diğer üreticilerin de aynı şekilde yaz döneminin belirli günlerinde fabrikalarını geçici olarak kapatabileceğini de ekleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Otosan cephesinde aranın sebebi yıllık izinler

Yapılan açıklamada, “Yeniköy Fabrikamızda yıllık izin dolayısıyla 26 Temmuz -15 Ağustos 2021 tarihlerinde üretime ara verilecektir. Bu dönemde fabrikamızda periyodik bakım ve yeni yatırımlarımız için üretim hatlarımızın hazırlanması çalışmaları gerçekleştirilecektir.

Gölcük ve Eskişehir fabrikalarımızda ise, 14.04.2021 ve 11.05.2021 tarihli açıklamalarımızda belirtildiği üzere, yaz aylarında yıllık izin ve planlı bakım amacıyla yapılan rutin duruşlar öne çekildiği için, bu kapsamda ilave duruş beklenmemektedir. İşbu açıklamamızın İngilizce çeviri metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.” ifadelerine yer verildi.

İlginizi çekebilir

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric ile tanışın