reklamı kapat

POPÜLER

2020 Ford Focus

Zincirin son halkası; Ford Otosan üretimi durduğunu açıkladı!

Türkiye’nin en büyük otomotiv üretim tesislerinden birine sahip olan Ford Otosan, koronavirüs (Covid-19) ile mücadale önlemleri kapsamında kritik bir duyuru yaptı.

Tüm dünyanın gündeminden düşmeyen koronavirüs, etkilerini de arttırmaya devam ediyor. Binlerce kişinin öldüğü küresel salgın yüzünden dünya ticareti adeta durma noktasına geldi. Otomotiv sektörü de bu olumsuz tablonun en çok hissedildiği alanlardan biri oldu. Tüm dünyada otomotiv şirketleri fabrikalarını birer birer kapatıyor. Ülkemizde üretim yapmakta olan otomotiv devlerinden de benzer kararlar gelmeye başladı. Toyota Türkiye‘nin arından Ford Otosan da koronavirüs önlemleri kapsamında üretimlerine 2 hafta boyunca ara verdiklerini anlatan bir duyuru yayınladı. Şirketin son durum hakkında yaptığı duyurunun bir kısmı aşağıdaki gibi;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Otosan evden çalışma düzenine geçiyor

“Ulusal ve bölgesel tedarik zincirimizin durumu ve planlamaları içinse süreci yakından izleyen özel ekipler kurulmuştur. Ford Otosan olarak, gelişmeleri yakından takip ediyor, global ekiplerimizle birlikte irtibat halinde gerekli aksiyonları almaya devam ediyoruz. Öte yandan, Avrupa’da ticaretin durması ve ülkelerin karantinaya girmesi birçok markanın üretimini ve satışlarını durdurmasına sebep olmuştur. Tüm bu gelişmelerle birlikte, Sağlık Bakanlığımızın iş ve toplum sağlığına yönelik açıkladığı tedbirlere paralel olarak üretim operasyonlarımızla ilgili de bazı kararlar almış bulunmaktayız.

Bu bilgiler ışığında; Kocaeli ve Eskişehir Fabrikalarımızda üretim operasyonlarımıza 2 hafta boyunca ara verilmiştir.

Bu kapsamda;

– Gölcük Fabrikamızdaki Custom hatlarında üretim çalışmasına, 19 Mart Perşembe gün sonu itibarıyla,

– Gölcük Fabrikamızda Transit hatlarında ve Yeniköy Fabrikamızda üretim operasyonlarına ise 21 Mart Cumartesi günü sonu itibarıyla,

– Ford Trucks kamyon ve çekicileri ile motor ve motor sistemleri üretimi gerçekleştiren Eskişehir Fabrikamızda ise üretim operasyonlarına 21 Mart Cumartesi gün sonu itibarıyla 2 hafta ara verilmesi kararlaştırılmıştır.

Ayrıca tüm ofis çalışanlarımız, kritik olarak belirlenen kişiler haricinde, evden çalışmaya geçecektir. Bu süreç içerisinde yerleşkelerimizde çalışacak arkadaşlarımız için uyguladığımız tüm önlemler arttırılarak alınmaya devam edecektir.Özellikle toplu halde bulunulan yemekhane ve personel taşımacılığı gibi hizmetler de yeniden düzenlenmiştir. Yemek arası uzatılmış, aynı anda belli sayıda kişinin toplu olarak yer alması sağlanmıştır. Servislerinde sayısı arttırılmış ve çalışanlarımızın toplu bulunduğu ortamlarda temasın mimimuma indirilmesi sağlanmıştır.

Konuyla ilgili tüm önlem ve planlarımızı Sağlık Bakanlığımız ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nun kamuoyuyla paylaştığı tedbirlere paralel olarak güncellemeye devam edeceğiz.”

İlginizi Çekebilir

Hyundai’nin en yeni konseptine mutlaka bir göz atın