reklamı kapat

POPÜLER

Ford Otosan

Ford Otosan beklenen açıklamayı yaptı; üretim başlayacak mı?

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs (Covid-19) salgınıyla ilgili olarak, operasyonlarına ara veren Ford Otosan, kritik bir açıklama yaptı.

Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 pandemisinin yayılmaması yönündeki tedbirleri doğrultusunda, Kocaeli Fabrikaları’nda üretim faaliyetlerine 27 Nisan’a kadar ara verme kararı alan Ford Otosan, mevcut koşullar, uluslararası ticarette ve tedarik zincirinde yaşanan problemler sebebiyle üretim arasını şu anki şartlar doğrultusunda 4 Mayıs’a kadar daha kadar devam ettireceğini duyurdu. Şirket, üretimin yeniden başlama kararının ise salgının seyrine paralel olarak, operasyonel kısıtlamaların ve tedarik zincirindeki aksamaların düzelmesi, bayi ağının yeniden çalışma kabiliyetine kavuşmasına bağlı olarak alınacağı bildirdi. Şirket bu kararın, çalışanlarının sağlığı önceliğinde; ulusal ve uluslararası sağlık otoritelerinin açıkladığı güvenlik tedbirleri doğrultusunda alınacağını vurguladı. Ford Otosan, planlarını Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı, Ford Motor Company ve Koç Topluluğu genelinde uygulanmakta olan tedbirler doğrultusunda güncellemeye devam ettiğini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Otosan gibi Tofaş da aynı kararı aldı

Alman otomotiv devinin Türkiye bacağı bu kararı alan tek şirket de olmadı. Salgının getirdiği önlemler kapsamında üretimini durduran Tofaş verdiği arayı daha da uzatma kararı aldığını duyurmuştu.  Şirketten, “Faaliyetlerin kısmen veya tamamen durdurulması ya da imkansız hale gelmesi” başlığı altında yapılan açıklama bile aslında durumu özetler nitelikte. Koronavirüs tam olarak kontrol altına alıncaya kadar hem Tofaş’ın hem de Ford Otosan’nın verdiği aralar daha da uzayabilir. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Focus ve Cem Yılmaz’ı bir araya getiren reklam filmi