reklamı kapat

POPÜLER

Ford Focus RS

Ford Focus RS için gelecek jenerasyonun kararı verildi

Kısa süre önde üretim sürecinin sona erdirileceğine dair detaylarla gündeme gelen Ford Focus RS için beklenen resmi açıklama yapıldı.

Ford Focus RS için geçtiğimiz hafta dünya basınında yankı bulan raporlar, modelin geleceğinin tehlikede olduğuna işaret ediyordu. Git gide daralan emisyon standartlarının sebep olarak gösterildiği bu gelişmelere çok geçmeyen Ford cephesinden cevap geldi. Ortaya çıkan bu raporu doğrulayan açıklamalarda piyasa koşulları için çok pahalı olduğu ve yatırım öncelikleri gerekçeleriyle dördüncü nesil Focus RS’in piyasaya sürülmeyeceği netlik kazandı. Açıklama içerisinde emisyon oranlarının da dikkat çekildiğini belirtmeden geçmeyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Focus RS yerini ST’ye bıracak

Marka tarafından yapılan açıklama şu şekilde; “Avrupa emisyon standartları, artan karbon vergilendirmesi ve düşük hacimli motorlara olan ilgi ve elektrifikasyon gibi maddeleri üstü üste koyup RS geliştirme maliyetini de işin içerisine dahil ettiğimizde başka bir RS versiyonu planlamadığımızı söyleyebiliriz. Focus ve Fiesta ST gibi araçların yanı sıra Mustang ve Ranger Raptor modellerimizle DNA’mızın bir parçası olan performans sınıfındaki macera devam edecek“. Bu haberle birlikte Focus ürün gamının zirvesi artık ST’ye emanet olacak. Benzinlinin yanında 2.0 litrelik dizel motor seçeneğiyle de Avrupa satışları olan Focus ST’nin önümüzdeki yıllarda daha yetenekli hale getirilmesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Focus ve Cem Yılmaz’ı bir araya getiren reklam filmi