reklamı kapat

POPÜLER

Ford’tan maksimum sürüş performansı vadeden sınırlı üretim Focus RS [Video]

31 Mayıs 2017

Ford’un en ateşli hatchback modeli Focus RS koleksiyonerleri sevindirecek yapısı ve özel versiyonuyla olarak satışa sunuluyor.

Artık kendisiyle özdeşleşmiş rengiyle performans hatchbackleri sınıfının “şirin babası” olan Ford Focus RS rakiplerinin bir bir ortaya çıkmasıyla rekabete çok daha hazır bir şekilde yoluna devam ediyor. EcoBoost teknolojisine sahip 2.3 litrelik motoruyla 350 beygir güç ve 475 Nm tork değerlerine sahip olan Ford Performans ailesinin bu üyesinden daha güzel olacak olan tek şey özel üretim bir Focus RS’tir. Bu düşüncemize fazlasıya katıldığını gördüğümüz Ford, Focus RS için sınırlı üretim bir özel versiyon projesi gerçekleştirerek sunacağı pazardaki meraklılarını fazlasıyla mutlu etti.


Güç ünitesi anlamında herhangi bir değişimi barındırmayan sınırlı üretim Focus RS’lerdeki en büyük farklı altyapısal olarak göreceğiz. Ford performans tarafından ön bölümüne dahil edilen mekanik diferansiyel (LSD) ile birlikte minimum kayıpla maksimum manevra kabiliyeti sunan bu versiyonlar aynı zamanda kalkış ve hızlanmalarda da minimal güç kaybı vadediyor. “Yarış kırmızısı” adı verilen özel bir renk seçeneğiyle gelen versiyonlarda 19 inçlik jantlar, ısıtmalı ayna, direksiyon, Recaro koltuk ve sesle aktif edilebilen navigasyon gibi donanımlar standart olarak geliyor. “Nitro mavisi” renk seçeneğiyle de sunulan özel üretim Focus RS’ten toplamda sadece 1.000 adet üretileceği ve bunların 500 Amerika, 500 Kanada şeklinde sunulacağı açıklandı.

VİDEO

YORUMLAR