reklamı kapat

POPÜLER

SEMA 2016’ya özel en iyi Ford Focus RS, ST ve Mustang konseptleri [Galeri]

SEMA Fuarı’na özel olarak tasarlanan ve tekrar yorumlanan Focus RS ve Mustanglar, halihazırda oldukça dikkat çekici olan modellerin ne kadar daha ileri gidebileceğinin canlı kanıtları olarak karşımızda duruyor.

1-4 Kasım tarihleri arasında Las Vegas‘ta düzenlenecek olan bu yılki SEMA (Specialty Equipment Market Association) organizasyonu her yıl olduğu gibi birbirinden farklı marka ve modellerin tasarım ekipleri tarafından elden geçirdiği özel yapım modellerin bir araya geleceği bir etkinlik olacak. Etkinlik kapsamında farklı üreticilerin birçok farklı modellerinin performans ve tasarım geliştirmeleri yapılmış hali sahne alacak. Geçtiğimiz süreçte SEMA’ya özel olarak geliştirilen Hyundai Santa Fe‘nin ortaya çıkmasının ardında şimdide Ford Focus RS, ST ve Mustang modelleri usta ellerde yeniden yorumlandı.

MAD Motors, Blood and Greace gibi yerel markaların tasarladığı, birbirinden güzel tasarımlardan bazıları önümüzdeki ay düzenlenecek olan SEMA Fuar’ında boy göstermeye hazırlanıyor. Birbirleriyle kıyasıya rekabete girecek olan bu üreticiler, tasarımsal detaylarla birlikte araç dinamiğindeki pozitif değer artışını sağlayan parça entegrasyonları ve motor iyileştirmelerini de gerçekleştirecek. Roush Performance ekibinin gerçekleştirdiği modifikasyon sonucu 350 beygir civarında olan standart güç değeri sahip Focus RS’te 500 beygire kadar çıkartılıyor. Eklenen aerodinamik parçalarla birlikte aracın 0-100 değerinde de iyileştirmeler mevcut. Bir diğer marka olan Velox Motorsports ekibi de yaptıktaları modifikasyon ardından 2.3 litrelik üniteden 450 beygire kadar güç kazanımı almayı başarmış. Ford Mustang üzerinde de çeşitli modifikasyon yapan birçok yerel marka, 5.0 litrelik V8 motordan 900 beygire kadar bir güç değeri elde etmedi başarmış. Önümüzdeki hafta düzenlenecek olan SEMA Fuarı için yenilenen ve sportifleşen dokunuşlarıyla en iyi projeler karşınızda.