reklamı kapat

POPÜLER

SEMA’nın 1.000 beygirlik kötü kralı 1965 Ford Mustang

SEMA 2016‘nın en çok ilgi gören modellerinden birisi Timeless Kustoms ekibinin özel olarak tasarladığı 1965 Ford Mustang oldu.

Bazı kurallar vardır; yazılmamış kurallar… O kuralları yazılı olarak görmesek de bir yerlerde var olduğunu hep bilebiliriz. İşte o kurallardan biri, rekabetin asla bir sınırı olmadığı kuralıdır. Kullanıcılar, markaların yıl sonuna yaklaştığımız bu günlerde yıl içerisinde tanıtmış olduğu modellerin heyecanını henüz yaşarken SEMA 2016 bu heyecanı bambaşka boyutlara taşıdı. Timeless Kustoms‘un SEMA için baştan yarattığı 1965 Ford Mustang, bu heyecanı zirve yaptıran son örneklerden biri olarak tüm ihtişamıyla karşımızda duruyor.

En tatlı “kötü”

SEMA 2016’da yer alan yerel modifiye markalarından biri olan Timeless Kustoms, fuara damga vuran birkaç modelden bir tanesini yaratmış olabilir. Tamamıyla 1965 kasa Mustang üzerine geliştirilen otomobil, baştan yaratılan iç tasarımı ve tercih edilen renk seçenekleriyle kusursuz bir uyum sunuyor. Kaputunun altında 5.1 litrelik sekiz silindirli motor bulunan Mustang’de asıl hikaye aracın performans değerlerini neredeyse iki katına çıkartan turbo kitinde. Timeless Kustoms’un Precision marka twinTurbo takviyesiyle 1.000 beygirlik güç değerini MagnaFlow egzoz sistemiyle tamamlıyor ve o güzel sekiz silindir homurtusunu otomobil tutkunlarıyla buluşturuyor. 1965 Mustang’e, Corvette modellerinde de kullanılan coilover süspansiyon sistemini entegre eden Timeless Kustoms ekibi, Dodge Viper‘da kullanılan Pirelli P Zero 355/30ZR19 lastiklerine araç dahilinde yer veriyor.

Diğer performans geliştirmelerine baktığımızda araç dahilinde kullanılan rotorların 15,5 inç büyüklüğünde karbon seramik komponentlerden yapıldığını görüyoruz. Ön tarafta yer verilen 6 pistonlu kaliperleri ise arka tarafta 4 pistonlu bir sistem tamamlıyor. “Vicious” Mustang’in içerisine girdiğimizde ise gerçekten çok özgün bir tasarım görüyoruz. İçeride hakim renk olarak seçilen kırmızının kokpitte oturanlara farklı bir hava katacağı şüphesiz. Araç içerisinde döşeme olarak deriyi tercih eden Timeless Kustom ekibinin sürücüsüne ise tatlı bir sürprizi var. Sparco’nun direksiyon setinin yer aldığı Mustang’in direksiyon arkasında eklenen kulakçıklar daha profesyonel bir sürüş deneyimi sunuyor. Timeless Kustom’un 65 Mustang’i SEMA 2016 kapsamında meraklılarını bekliyor.