reklamı kapat

POPÜLER

McLaren MP4-12C

Porsche 911 (997)

Tesla Model X’ten SEMA 2016’ya kamikaze etkisi

31 Ekim 2016

Performans lastikleri üreticisi Toyo Tires, SEMA 2016 organizasyonu için Tesla Model X’i tekrar yorumladı. Eklenen performans parçalarıyla Model X fuarın en çok ilgi gören modellerinden olmaya aday.

1-4 Kasım tarihleri arasında Las Vegas‘ta düzenlenecek olan bu yılki SEMA (Specialty Equipment Market Association) organizasyonu, birbirinden farklı üreticilerin özel modellerini bir araya getirmeye hazırlanıyor. Etkinlik kapsamında birçok farklı modelin performans ve tasarım geliştirmeleri yapılmış hali sahne alacak. Geçtiğimiz süreçte ortaya çıkan Hyundai Sante Fe, Ford Mustang ve Focus ve Mazda MX-5‘in ardından son yılların flaş markası Tesla’da SEMA’dan nasibini alan üreticiler arasındaki yerini aldı.

Japon performans lastik üreticisi Toyo ekibinin SEMA 2016 için özel olarak tasarladığı Tesla Model X, tasarımsal olarak oldukça sportif bir forma kavuşmuş bir şekilde kullanıcılarla buluşacak gibi gözüküyor. Tesla Model X Toyo Tires Edition’a özel olarak tasarlanan aerodinamik tampon kitiyle birlikte tercih edilen renk seçeneği otomobile Need For Speed havası kattığını söylemek gerekiyor. Kullanılan aerodinamik paketin karbon fiber olarak tercih edilmesi, eklenen özel süspansiyon kiti, Brembo’nun altı pistonlu kaliperleri ve Toyo Tires’ın geliştirdiği ultra hafif lastik takımı Model X’in halihazırda dikkat çekici olan değerlerine daha da pozitif bir iyileşme sağlıyor. Toyo, Tesla Model X’in yanı sıra Ken Block’un geçtiğimiz günlerde tanıttığı Hoonicorn V2 Ford Mustang modeli, 2014 McLaren MP4-12C ve 2008 Porsche 997 ile tüm otomobil tutkunlarına görsel bir şölen sunmaya hazırlanıyor.

YORUMLAR