reklamı kapat

POPÜLER

“Karavan” tanımına yeni bir boyut getiren konsept tasarımlar [Galeri]

Hollanda merkezli Bliss Mobile firması, dünyanın en iyi alan değerlendirmesi yapan tasarım şirketleri arasında. Konsept olarak ortaya çıkan yeni ürünleriyse çıtayı bir adım üste çıkartıyor.

Hollanda’nın Breda bölgesinde 2012 yılında kurulan Bliss Mobile, araçların kullanıcılara neler sunabileceğine yeni bir tanım getirmek adına oldukça kullanışlı işlere imza atıyor. Karavan mantığında prefabrik yapılar üreten Bliss Mobile, kısıtlı alan değerlendirme konusunda uzmanlaşmış bir firma. Kompakt ve farklı boyutlardaki prefabrik yapıları adeta beş yıldızlı bir otel konforuna dönüştüren Bliss ekibi yeni konseptiyle yine sınırları bir adım öteye götürüyor.

bliss6
4×4 modellere entegre edilen prefabrik kasalar rutinden kurtulmak isteyen ve yeni bir macera arayan insanların uzun yolda ihtiyaç duyabileceği her araç ve gereci yeni tasarımlarında çok daha kullanışlı bir yapıda sunabiliyor. Rahatlıkla monte edilip sökülebilen konteynerlar kişi sayısına göre boyutsal olarak çeşitlilik gösteriyor. Bliss ekibi, 4 ile 6 kişilik gruplar için 7 metrelik büyüklük standartı sunarken, 2 kişilik için belirlenen kompakt yapıdaki konteyler yaklaşık 3,5 metre olarak sunuluyor. Bliss’in ürün yelpazesinde yer alan konteynerların ağırlıkları 2000 kg ile 4500 kg arasında değişiklik gösteriyor. Konteynerlar içerisinde tuvalet, mutfak, yatak odası ve oturma odası gibi temel bölümlerin yanı sıra motosiklet taşıma kuryesi, akıllı ev kontrol sistemleri, teras, güneş paneli, 60 litrelik dondurucu gibi oldukça zengin seçenekler bulunuyor. Kullanıcılar gerekli ekipmanları edinmeleriyle 1 aylık kesintisiz bir yolculuğa çıkma imkanına sahip. Bliss’in günümzdeki ürün yelpazesini 3D olarak buradan inceleyebilirsiniz.