reklamı kapat

POPÜLER

bixi
bixi
bixi

Bixi ile tüm akıllı cihazlarınızı el hareketlerinizle kontrol edin [Video]

31 Ekim 2016

Başrolünde Tom Cruise’un oynadığı Minority Report filmdeki kontrol sistemi yakın gelecekte gerçeğe dönüşüyor. Herhangi bir kontrolöre ve kumandaya ihtiyaç duymadan kullanıcıların el ve kol hareketlerini algılıyan sistemlere bir yenisi daha eklendi.

İlk olarak bu yılın başında Las Vegas‘ta düzenlenen CES Fuarı‘nda karşımıza çıkan Bixi isimli cihaz, şimdi de Kickstarter üzerinden fon desteği toplamaya başladı. Herhangi bir akıllı cihazı elle kontrol etmeye imkan tanıyan cihaz, ultra portatif  ve altıgen formundaki tasarımıyla dikkat çekiyor. Spotify, iBooks, YouTube ve daha birçok uygulamayla uyumlu şekilde çalışan Bixi, akıllı telefonlar ve tabletler haricinde akıllı ev sistemlerine de destek veriyor. Wi-Fi ve Bluetooth üzerinden mobil cihazlarla iletişim kurabilen Bixi, örneğin GoPro kamerayı çalıştırmak istediğinizde el hareketinizle kamerayı çalıştırabiliyorsunuz.

Akıllı bir ampule sahipseniz ampülün ışığın el hareketinizle açabiliyor veya kapatabiliyorsunuz.  Kullanıcıların el ve kollarını havada hareket ettirerek herhangi bir akıllı cihazı kontrol etmeye yardımcı olan Bixi, su sıçramalarına karşı da dayanıklı. 1-2 saat arasında şarj edilebilen Bixi, tam dolu pille 1 aya varan kullanım imkanı sunuyor. Üretim için gerekli fon desteğini çoktan geride bırakan Bixi, önümüzdeki yılın mart ayında 79 dolardan satışa sunulacak.

VİDEO