reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

SunSprite

Yeterince güneş ve ışık alıp almadığınızı ölçen giyilebilir aksesuar [Video]

Şimdiye kadar gerek tasarım gerekse yetenekleriyle öne çıkan birçok giyilebilir teknoloji ürününü haber yaptık ancak SunSprite karşımıza çıkan onlarca cihazdan oldukça farklı. Harward Tıp Fakültesinde görevli iki profesörün geliştirdiği SunSprite, kullanan kişilerin günlük olarak güneşe ve gün ışığına maruz kalma süresinin takibini yapıyor. Gücünü güneş enerjisinden alan cihazın değiştirilmesi gereken bir pili ya da herhangi bir girişi ve kablosu bulunmuyor. Mıknatıslı yapısı sayesinde en kalın kıyafetlerin üzerine dahi tutturulabiliyor.

Advertisement

SunSprite
İnsan gözünden çok daha etkili bir şekilde parlaklığı algılayabilen SunSprite, ikili sensörü sayesinde UV ışınlarını da görebiliyor ve böylece uzun süre maruz kalmanın zararlı olduğu UV ışınlarının olası olumsuz etkilerinden kullanıcılarını koruyor. SunSprite’ı üzerlerinde taşıyanlar, gün içinde yeterli miktarda güneş ve ışık alıp almadıklarını cihaz üzerinden veya akıllı telefon uygulamasından kontrol edebiliyor. Cihaz, akıllı telefonlarla Bluetooth üzerinden iletişim kuruyor.

SunSprite
Yeteri miktarda alınan gün ışığı, enerji artışı ve daha iyi bir uyku sağlamanın yanında, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozuklukları, düşük tansiyon, göz gelişimi, vücutta yağ yakımı ve kemik gelişimine olan etkilerinden ötürü de oldukça yararlı. Indiegogo üzerinden 50 bin dolarlık fon toplamayı amaçlayan SunSprite, hedefinin neredeyse yarısına ulaşmış durumda. Tüm fon toplanırsa, cihaz yılın ikinci yarısında piyasada olacak. Indiegogo üzerinden ön sipariş vermek isteyenlerin tek bir SunSprite için 99 dolar ödemesi gerekiyor.

SunSprite

VİDEO