reklamı kapat

POPÜLER

Windows XP Bliss

Windows XP’nin unutulmaz duvar kağıdını çeken fotoğrafçıdan telefonlara özel üç yeni fotoğraf

Microsoft’un efsane işletim sistemi Windows XP, bildiğiniz gibi halen unutamadığımız bir duvar kağıdı ile karşımıza çıkmıştı. Yukarıda görebileceğiniz o fotoğrafı çeken Charles O’Rear, bu sefer akıllı telefonlar için kayıt altına aldığı üç yeni fotoğraflar ile gündeme geldi.

Microsoft Windows XP‘nin varsayılan masaüstü duvar kağıdı Bliss, en çok bilinen fotoğraflar arasında yer alıyor. Kaliforniya’da çekilen bu fotoğrafın arkasındaki isim Charles O’Rear, karşımıza Alman havacılık şirketi Lufthansa‘nın “New Angles of America” projesiyle yeniden çıkıyor. Bliss’i çekmesinin üzerinden tam 21 yıl geçen fotoğrafçı, yeni çalışmasında yeni jenerasyon duvar kağıtlarını oluşturmak için kameranın arkasına geçmiş. Lufthansa’nın desteğiyle Amerika içinde çekimler gerçekleştiren O’Rear, Kolorado, Utah ve Arizona’da üç yeni fotoğraf çekti. Fotoğrafları çekerken akıllı telefon ekranlarına uyması için dikey kadraj tercih eden fotoğrafçı, oldukça güzel sonuçlar elde etmiş görünüyor. Minimalist bir yaklaşımla kayıt altına alınan fotoğraflar, uygulama simgelerini konumlandırma için de gayet uygun görünüyor.

Windows XP Bliss

“Windows XP için çekilen fotoğrafla hayatım değişti”

Eski bir National Geographic çalışanı olduğu için birçok farklı yerde çekimler yapma şansı bulduğunu belirten Charles O’Rear, Microsoft fotoğrafını çektiği yerin hayatını değiştirdiği belirtiyor. Yeni fotoğrafların günümüz şartlarında Bliss kadar popüler olması mümkün görünmezken, proje için hazırlanan kısa video aşağıda yer alıyor. Fotoğrafların yüksek çözünürlüklü hallerini buradan indirebilirsiniz.

Video