reklamı kapat

POPÜLER

Android duvar kağıdı
Android duvar kağıdı

Android telefonları kilitleyen duvar kağıdı için önemli gelişme

Geçtiğimi günlerde hemen hemen tüm Android akıllı telefonları kullanılmaz hale getiren duvar kağıdı çıktı. İşte bunu hakkında yeni bilgiler var.

Yukarıda gördüğünüz duvar kağıdının orijinali, kullanıldığı telefonları kullanılmaz hale getiriyor. Bu gerçekten harika manzara telefonlara duvar kağıdı yapıldığında birçok cihazı kilitliyor / donduruyor, bazılarını kapatıyor, bazılarını ise içinden çıkılmaz gibi bir döngüye sokuyor. Başta sadece Samsung telefonları etkilediği söylenen ancak gelen bilgilere göre diğer marka cihazları da bozan duvar kağıdı, bazı telefonlarda ise ilginç olarak sorun olmuyor. Bu kilitlenme sorunun arkasında ise açıklandığı kadarıyla duvar kağıdının sRGB renk gamutunun ötesine geçmesi yer alıyor. Söylendiği kadarıyla bu değerleri Android işletim sistemi desteklemiyor ve bundan dolayı bahsettiğimiz can sıkıcı sorunlar meydana geliyor. Ancak merak etmeyin çünkü bu kötü durum birçok markanın cihazında kalıcı olmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android tarafında can sıkan bu duvar kağıdı sorunu için Samsung çalışıyor

Hatta firmanın çok yakında bu soruna karşı telefonlarına bir yazılım güncellemesi göndereceği aktarılıyor. Bu soruna Google’ın da ilerleyen dönemde temelli bir çözüm getireceği düşünülüyor. Çünkü bu basit şekilde hazırlanabilecek duvar kağıdı suistimal edilmeye oldukça açık durumda yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Vivo’nun çok merak edilen yeni telefonu