reklamı kapat

POPÜLER

Android uygulaması Remove China Apps

Popülerliği artan ilginç Android uygulaması: “Remove China App”

Hindistan ve Çin arasındaki son dönemde artan sorunlar nedeniyle ilginç bir Android uygulaması patlama yaptı. Bu uygulama “Remove China App”.

Dünyanın en kalabalık iki ülkesi Hindistan ve Çin, son dönemde sınırları üzerinden ciddi bir gerilim ile karşı karşıya bulunuyor. Bu yüzden de Hindistan’da Çin’e karşı olumsuz görüşler artış gösteriyor. İşte bu şartlar altında Hindistan’da Remove China App isimli bir uygulama ortaya çıktı. Bu OneTouch AppLabs imzalı uygulama, şu an Hindistan’da Google PlayStore’un en popüleri (5 milyondan fazla indirme) konumunda yer alıyor. Peki uygulama ne yapıyor? Aslında burada cevabı uygulamanın adı veriyor. Remove China App yüklendiği Android telefon içerisinde Çin merkezli geliştirilen uygulamaları belirliyor ve bunları bir liste halinde karşınıza getiriyor. Bu sayede kişiler Çin’den gelen uygulamaları rahatlıkla telefonlarından silebiliyor. Bu uygulama yüzünden Çin merkezli geliştiricilerin uygulamaları Hindistan’da ciddi darbeler alıyor deniyor.

Android

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android tarafında en son telefonları kilitleyen duvar kağıdı gündemde olmuştu

Geçtiğimiz günlerde bulunan bir manzara fotoğrafı, telefonlara duvar kağıdı yapıldığında bazı cihazları kilitliyor / donduruyor, bazılarını kapatıyor, bazılarını ise bir döngüye sokuyor. Başta sadece Samsung telefonları etkilediği söylenen ancak denemeyin denmesine rağmen deneyen kullanıcılardan gelen bilgilere göre diğer marka cihazları da bozan duvar kağıdı, bazı telefonlarda ise sorun olmuyor deniyor. Sorunu yaşayan bazı cihazların ancak fabrika ayarlarına geri döndürülerek düzeltilebildiği söyleniyor. Bu da telefon içerisindeki tüm verilerin silinmesi anlamına geliyor. Bu açıdan duvar kağıdını kesinlikle gündelik kullandığınız telefonda denemeyin açıklaması yapılıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Vivo’nun çok merak edilen yeni telefonu