reklamı kapat

POPÜLER

Android uygulaması Remove China Apps

“Remove China App” Android uygulamasına Google darbesi

Hindistan ve Çin arasındaki son dönemde artan sorunlar nedeniyle ortaya çıkan Remove China App Android uygulamasına Google hamlesi geldi.

Hindistan ve Çin, geçtiğimiz günlerde de aktardığımız üzere son dönemde sınırları üzerinden ciddi bir gerilim ile karşı karşıya bulunuyor. Bu yüzden de Hindistan’da Çin’e karşı olumsuz görüşler artış gösteriyor. İşte bu şartlar altında Hindistan’da Remove China App isimli bir uygulama ortaya çıktı. Bu OneTouch AppLabs imzalı uygulama, 5 milyondan fazla indirme ile Hindistan’da Google PlayStore’un en popüleri  olmuştu. Kısaca hatırlamak adına Remove China App uygulaması yüklendiği Android telefon içerisinde Çin merkezli geliştirilen uygulamaları belirliyor ve bunları bir liste halinde kişilerin karşısına getiriyordu. Bu sayede kişiler Çin’den gelen uygulamaları rahatlıkla telefonlarından silebiliyordu. Bu uygulama yüzünden Çin merkezli geliştiricilerin uygulamaları Hindistan’da ciddi darbeler alıyor deniyordu. Ancak bu durum çok da uzun sürmedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Remove China App Android uygulaması Google tarafından silindi

Play Store’un kurallarını ihlal ettiği aktarılarak silinen uygulama, bir anda yaşanan medya patlamasının kurbanı da olmuş gibi görünüyor. Google’a göre kullanıcıları başka uygulama ya da özelliklerin silinmesi konusunda yanlış bilgilendiren uygulamara Play Store içerisinde izin verilmiyor. Bu konuda Google sonuna kadar haklı görünüyor. Ancak bu hamlenin uygulamanın popülerliğini bitirmesi beklenmiyor. Çünkü APK’lar üzerinde dağıtım daha arttı bilgileri geliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Vivo’nun çok merak edilen yeni telefonu