reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone

Apple’dan gelecek için beklenmedik iPhone hamlesi

Teknoloji devi Apple, bugün beklenmedik bir iPhone haberiyle gündemde bulunuyor. Firma üst düzey modellerinin üretimini Çin dışına çıkarıyor.

Apple, bu yıl karşımıza üç farklı iPhone modeliyle çıktı. Burada 5,8 inç OLED ekranlı Xs, 6,1 inç LCD ekranlı XR ve 6,5 inç OLED ekranlı Xs Max modelleri tanıtıldı. İşte bu modellerin hepsi Amerika’da tasarlandı, üretim ise sadece Çin’de yapıldı. Ancak bunun değişeceği söyleniyor. Sağlam kaynaklara göre firma üst düzey modellerinin üretimini Hindistan’da da yapmak istiyor. Bunun için ana üretici Foxconn’un tam 356 milyon dolarlık bir fabrika yatırımı yapacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Hindistan’da iPhone 6s ile üretimi de yapan teknoloji devi Apple, süreci Xs, Xs Max, XR ve bu modellerin yerini alacak 2019 modelleriyle genişletmeyi planlıyor. Üretimin Sriperumbudur şehrinde yer alan fabrikada yapılacağı söylenirken, bunun arkasında Çin ile Amerika arasında ticaret savaşının yer aldığı söyleniyor. Firmanın bu hamle ile Hindistan’da 25 binden fazla yeni iş yaratacağı da söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gelecek iPhone modelleri için büyük beklentiler yok

Firmanın biyometrik güvenlik konusunda 2019 modeller için daha gelişmiş bir yüz tanıma sisteminin geliştiriyor. Apple’ın yeni modellerde bu TrueDepth kamera sistemindeki ışık gücünü artırarak sistemi daha iyi hale getireceği söyleniyor. Bunun haricinde daha güçlü işlemci dışında köklü bir değişiklik beklenmiyor. Yeni bir tasarıma 2020 yılında geçileceği tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

10 GB RAM’li akıllı telefon OnePlus 6T McLaren Edition