reklamı kapat

POPÜLER

Apple iphone XR iphone xs

Durum kötü; Apple’dan bir zorunlu iPhone hamlesi daha

Teknoloji devi Apple’ın yüzü 2018 iPhone modelleriyle gülmüyor. İşte bu yüzden firmanın daha önce de gerçekleştirdiği bir adımı iPhone Xs ve iPhone XR için tekrardan atıyor.

Şirketin 2018 ailesi 5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR modellerinden oluşuyor. Ancak bu modeller istenildiği gibi satmıyor. iPhone X sahiplerini hiç ama hiç etkilemeyen modeller, stoklarda bekliyor. Bu durumda yüksek fiyat etiketlerinin de etkisi büyük deniyor. İşte bu yüzden Apple bir kez daha yeni iPhone’ların üretimini azaltıyor. Tedarikçilere bir bildirim yapan firma, iPhone Xs ve iPhone XR üretimini yüzde 10 oranında azaltın diyor. Bunu önümüzdeki üç aylık dönem için bildiren firma, elinde aşırı miktarda satılmamış telefon kalmasını istemiyor. Düşük satışlar nedeniyle büyük üretim planlarını uzun süre önce rafa kaldıran şirket, The Wall Street Journal’ın daha önce yaptığı bir habere göre geçen yıl çıkan iPhone X’un üretimine dahi devam ediyor. Yeni modeller çıktığı gün iPhone X modelini sitesinden yani satıştan kaldıran firma, gerçekten ilginç bir adım atıyor. Bunun arkasında ise Samsung ile yapılan belirli sayıdaki OLED ekran anlaşmasının olduğu belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone XR ve iPhone Xs kullanıcıların ilgisini çekmiyor

Burada özellikle XR modelinin büyük hayal kırıklığı yarattığı görülüyor. Telefon diğer modellerden daha çok satıyor ancak bu yeterli gelmiyor. Daha önce söylediğimiz üzere A12 Bionic işlemcisiyle yüksek performans vadeden model, LCD ekran ve ikinci telefoto kamera haricinde bir eksik taşımıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yayımladığı son reklam filmlerinden