reklamı kapat

POPÜLER

Google iPhone

Google’dan iPhone ve iPad sahiplerini sevindiren güvenlik desteği

İnternet devi Google, kısa süre önce fiziksel USB güvenlik cihazları odağında iPhone ve iPad sahiplerini sevindirecek bir adım attı.

Advertisement

Google, dünya genelinde milyonlarca kişide bulunan iPhone ve iPad cihazlardaki Google hesaplarını koruma altına almak adına geliştirdiği fiziksel güvenlik anahtarlarıyla (Titan Security Keys) alakalı önemli bir değişiklik gerçekleştirdi. Bundan sonra iOS 13.3 ve üstü iPhone ile iPad sahipleri kişisel ve kurumsal Google hesaplarını satın aldıkları fiziksel güvenlik anahtarları ile rahatlıkla koruyabilecek. Yeni güncelleme ile burada artık hem NFC üstünden hem de Lightning ya da iPad Pro’lar için UBC-C üstünden bağlanabilen anahtarların kullanılabileceği aktarılıyor. Burada en kolay deneyimi elbette NFC temelli anahtarlar sunuyor. Bu ürünler ile hesaplara anahtar telefonun arkasına tutularak kolaylıkla giriş yapılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google tarafından büyük önem verilen fiziksel güvenlik anahtarları oldukça faydalı

Çünkü çift aşamalı güvenlik sistemleri her zaman yüzde 100 güvenlik sağlamıyor. Çünkü kötü niyetli kişiler yönlendirme ile iki aşamalı sistemin telefona gelen kodu kendilerine alabiliyor. Aynı zamanda telefonlara fiziksel olarak erişim sağlayan kişilerin hesaba giriş yapması, kod telefonun kendisine geldiği için de çok kolay oluyor. Bu fiziksel anahtarlar ise iyi saklanırsa en iyi çözümlerden birisini sunuyor. Bu hemen hemen kırılamaz ürünler ciddi şekilde yaygınlaşması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Sega’nın inanılmaz ufak yeni oyun konsolu