reklamı kapat

POPÜLER

Apple Mail iPhone iPad

iPhone ve iPad’in yerleşik Mail uygulamasından korkutucu haber

Kısa süre önce iPhone ve iPad’in yerleşik Apple Mail uygulamasından korkutucu bir haber ortaya çıktı. Ciddi güvenlik açıkları bulundu.

iOS işletim sistemini yerleşik e-posta uygulaması, iPhone ve iPad tarafında yüksek oranda kullanılan Apple Mail, ZecOps tarafından bulunan iki adet ciddi güvenlik açığı ile gündemde. Bu iki açık sayesinde kötü niyetli kişilerin cihazlara uzaktan erişim sağlayabildiği, yerleşik e-postaları rahatlıkla sızdırabildiği aktarılıyor. Bu da elbette oldukça korkutucu görünüyor. Bu durum özellikle şirket e-postaları için çok tehlikeli dururken, Apple’a durum hakkında bilgi verildiği, firmanın da iOS 13.4.5 Beta ile iki açığı da kapattığı aktarılıyor. Yakında herkes için çıkacağı düşünülen iOS 13.4.5, herkes tarafından mutlaka ama mutlaka yüklenmesi gereken güncellemeler arasında yer alıyor. Her zaman söylediğimiz gibi cihazları güncel tutmak çok ama çok büyük önem arz ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 14 ile Apple iPhone ve iPad kullanıcılarına güzel bir imkan sunacak

Burada en önemli detayların arkasında şu yer alıyor. Apple kodlarda bulunduğu kadarıyla yeni sürüm ile kişilerin iPhone ve iPad üzerindeki yerleşik uygulamaları “tam anlamıyla” değiştirmesine imkan tanıyacak. Daha önce de aktardığımız üzere kişiler Safari ve yerleşik e-posta uygulaması Mail’i “standart istemciler olarak” Chrome ya da Gmail ile değiştirebilecek. Şu an kendi uygulamalarını yerleşik olarak ayarlayan ve bu konuda rakipleri üzen firma, uzun zamandır talep edilen adımı sonunda atacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Sony’nin yeni akıllı telefonunu görmüş müydünüz?