reklamı kapat

POPÜLER

iPhone mail apple

iPhone’ların “Mail” uygulamasındaki açıklara Apple’dan cevap

Kısa süre önce iPhone ve iPad’in yerleşik Apple Mail uygulamasından korkutucu bir haber gelmişti. İşte bu konuya Apple’dan cevap var.

iPhone ve iPad modellerinin yerleşik e-posta uygulaması Apple Mail, hatırlarsınız ZecOps tarafından bulunan iki adet ciddi güvenlik açığı ile gündeme gelmişti. Bu iki açık sayesinde kötü niyetli kişilerin cihazlara uzaktan erişim sağlayabildiği ve yerleşik e-postaları rahatlıkla sızdırabildiği aktarılmış ve bu da elbette korkutmuştu. Hatta iOS 6’ya kadar giden bu açıklar nedeniyle altı farklı üst düzey kişiye planlı saldırı yapıldığı da aktarılmıştı. İşte tam da bu konuda bir açıklama yapan Apple, ilk olarak açıkları kabul ediyor ve bunların bir sonraki iOS güncellemesi ile çözüleceğini aktarıyor. Hatta firmanın açıkları iOS 13.4.5 Beta ile kapattığı biliniyor. Şu an bu sorunların son kullanıcıyı çok fazla etkilemediğini belirten teknoloji devi, açıklar ile 6 farklı üst düzey kişiye planlı saldırı yapıldığı konusunu da kabul etmiyor. Apple bu konuda ellerinde kesin olarak net bir kanıt olmadığını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 14 ile Apple iPhone ve iPad tarafında yerleşik Mail uygulaması değiştirilecek

Apple kodlarda bulunduğu kadarıyla iOS 14 ile kişilerin iPhone ve iPad üzerindeki yerleşik uygulamaları “tam anlamıyla” değiştirmesine imkan tanıyacak. Daha önce de aktardığımız üzere kişiler Safari ve yerleşik e-posta uygulaması Mail’i “standart istemciler olarak” Chrome ya da Gmail ile değiştirebilecek. Bu da birçok kişiyi fazlasıyla memnun edecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda LG’nin yeni akıllı telefonu