reklamı kapat

POPÜLER

Ken Block’a 1400 beygirlik “eski toprak”: Hoonicorn V2 [Video]

Ken Block ve ekibi limitleri aşmak için hazır. İşte, 555 beygir güç artışı ile tozu dumana katmayı bekleyen ekibin yeni oyuncağı!

Dünyanın en ünlü ralli pilotları arasında yer alan Ken Block, Hoonicorn sponsorluğunda geliştirilen 1965 model Ford Mustang adeta baştan yaratıldı. Konsept aşamasını bizzat kendisinin üstlendiği model üzerinde yapılan performans geliştirilmeleri ve motor modifikasyonunun ardından ortaya 1400 beygir güç üreten Hoonicorn V2 çıktı. Tanıtım esnasında açıklamalar bulunan Ken Block; “Mevcut olandan daha fazlasını yapmak istiyorsam bunun için daha fazla güce ihtiyacım var.” diyerek yeni yapacağı gösterilerin çok daha üst seviye olacağının da sinyalini verdi.

kenblockmustang8
Dört tekerlekten çekiş altyapısına sahip olan 1965 Ford Mustang Hoonicorn RTR‘de 6.7 litre hacminde twinTurbo V8 motor görev yapıyor. Totalde 1400 beygir güç üretebilecek hale gelen otomobil bir eski versiyonuna göre neredeyse 555 beygir daha güçlü. Hoonicorn V2’yi özel kılan sadece dış tasarımı veya motor geliştirmeleri de değil. Ken Block ve ekibi otomobilin patlayıcı güç ve hızlanma konusunda verimini artırmak adına metanol yakıt hücresine yer vermeyi tercih etmiş. Otomobil ile denemelere başlama konusunda çok hevesli olduğunu belirten Block, hayranlarını şimdiden heyecanlandırmayı başarıyor. 1400 beygirlik canavarın fotoğrafları haberin girişinde yer alan galeride, videosu ise haberin devamında yer alıyor.

VİDEO