reklamı kapat

POPÜLER

Ken Block’un 1.400 beygirlik canavarıyla verdiği nefes kesen Pikes Peak sınavı [Video]

Dünyanın en zor rotalarından birisine konuk olan Ken Block, adrenalin sınırlarını fazlasıyla zorlayarak yürekleri ağızlara getirdi.

Otomobil tutkunları, motor sporlarına ilgi duyanlar, akrobasi gösterisinin her türlüsünü görünce pür dikkat kesilenler… Tüm bu detayları bir arada toplamayı başaran nadir kişilerden birisi olan Ken Block‘un merakla beklenen videosu nihayet uzun bir bekleyiş sürecinin ardından yayınlandı! Ken Block ve Ford Performance ortaklığıyla Ekim 2016’da tanıtımı gerçekleştirilen, 1965 model Ford Mustang üzerine kurulmuş 1400 beygirlik Hoonicorn V2‘nin başrollerinde olduğu serinin ön gösterim niteliğinde ilk denemesi yine geçtiğimiz yılda yapılmıştı. “Isınma” turunun ardında dünyanın en tehlikeli rotalarından birisine ev sahipliği yapan Pikes Peak‘te soluğu alan Ken Block ve ekibi yine nefes kesen bir işe imza attı.


Gösteri içerisinde yer yer uçurumun kenarına fazla yaklaştığı görülen Ken Block, performansının ardından yaptığı açıklamada bu zamana kadarki en ciddi ve tehlikeli rotalardan birisini geride bıraktığının altını çizdi. Yakıt olarak metanolün kullanıldığı özel yapım Mustang’in Ken Block’un isteklerine verdiği cevaplarsa, geliştirici ekibin ne denli başarılı bir iş ortaya koyduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Sözü fazla uzatmadan sizleri yine nefesinizi tutarak izleyeceğiniz bir Ken Block videosuyla baş başa bırakalım.

VİDEO