reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X mini hayallerini gerçekleştiren konsept: iPhone SE Plus [Video]

Apple‘ın yeni amiral gemisi telefonunu beklerken pek çok farklı iPhone konsept çalışması gördük. Teknoloji gündemine oturan iPhone X sonunda tanıtıldı fakat bu konsept çalışmalarının bittiği anlamına gelmiyor. iPhone SE Plus ismiyle hazırlanan yeni çalışma mini iPhone X hayallerini gerçekleştiriyor.

“iPhone X harika ama keşke daha ufak olsaydı!” diye düşünüyorsanız Curved tarafından hazırlanan konsept tasarım size hitap ediyor olabilir. iPhone SE Plus şeklinde isimlendirilen bu tasarım 5.8 inç ekran yerine 4.7 inç ekran tercih ediyor. Ufak ekran seven Apple hayranlarına hitap eden telefonda tıpkı iPhone X’teki gibi OLED ekran bulunuyor. Ekranın üst kısmında yine ön kamera, nokta projektör, kızılötesi kamera konumlanıyor. Öylece Face ID teknolojisi kullanılabiliyor ancak Touch ID‘den tamamen vazgeçilmiyor. Parmak izi okuyucu ise ekranın altında gizleniyor. iPhone SE Plus’ta tıpkı esin kaynağı olan iPhone X gibi A11 Bionic işlemci yer alıyor. Fakat RAM ve pil ömrü boyutla birlikte azalıyor. Fakat yaşanan kayıplar kamera cephesinde hissedilmiyor. Bu tasarımda da çift kamera yer alıyor. Böylece fotoğraf çekme zevkinden ödün vermeye gerek kalmıyor.

Curved tarafından hazırlanan konsept videosunu hemen aşağıda, tasarıma dair kareleri ise haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz.

VİDEO