reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE 2

Hayallerdeki iPhone X’i hayata geçiren iPhone SE 2 konsept çalışması [Video]

Apple‘ın zamanında küçük ekranlı telefon sevenlere özel olarak tasarladığı iPhone SE belli bir kullanıcı kitlesi elde etmeyi başardı. Öyle ki bu kullanıcılar iPhone X’in ufak versiyonu olacağını düşündükleri iPhone SE 2‘yi heyecanla bekliyor. Hazırlanan konsept çalışmaları ise hayallerdeki tasarımı ortaya koyuyor.

Uzun süredir konuşulan iPhone SE 2’nin mayıs veya haziran aylarında gün yüzüne çıkması ve satışına başlanması bekleniyor. Fakat şimdiye kadar bu modelin ne gibi özelliklere sahip olacağını öğrenemedik. Dolayısıyla tahminler havada uçuşuyor. Kimileri iPhone X benzeri bir model beklerken kimileri iPhone SE’nin çok değişmeden ufak farklılıklarla karşımıza geleceğini düşünüyor. Güney Kore’den Gunho isimli bir tasarımcı ilk grupta yer alıyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde YouTube üzerinden paylaştığı konsept tasarımı pek çok Apple kullanıcısının hayallerini gerçeğe dönüştürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Küçük fakat daha güçlü

Bu konsept çalışmasında iPhone SE tam anlamıyla mini iPhone X‘e dönüşüyor. Çerçevesiz tasarıma sahip bu modelin üstünde Face ID teknolojisini mümkün kılan çentiğin durduğunu görüyoruz. En dikkat çekici değişiklik ise kamera cephesinde yaşanıyor. Arka yüzeyde çift kamera değil, tek kamera yer aldığını görüyoruz. Bu da iPhone SE konseptine fazlasıyla uyumlu bir tercih olmasıyla dikkat çekiyor. Bahsettiğimiz bu başarılı konsept çalışmasını haberimizin girişinde bulabilirsiniz.