reklamı kapat

POPÜLER

black panther

Black Panther’de eksik kalan Avengers: Infinity War bağlantısı

Vizyondaki macerası devam eden Black Panther, açılışı dikkat çekici bir hasılatla yaptı. Infinity War öncesi son Marvel filmi olan Black Panther, beklenen Avengers: Infinity War bağlantısını ise sunmadı.

Ön sipariş döneminde Civil War’ı geride bırakan Black Panther için gişe başarısı bir sürpriz değil. Hemen herkesin beklentisi de zaten bu yöndeydi. Film ise ağırlıklı olarak karakterimizin kendi hikayesini izledi. Avengers: Infinity War öncesi Soul Stone’u (Ruh Taşı) bu filmde görmeyi bekleyenler ise büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Zira filmin Infinity War bağlantısı Bucky Barnes’lı ek sahne ile sınırlı kaldı. Ancak yönetmen Ryan Coogler, neden Soul Stone’u Black Panther’e eklemediklerini açıklıyor. Ancak önce beklentinin neden bu yönde olduğunu açıklayalım. Çünkü Soul Stone’dan önceki 5 taş da çeşitli Marvel filmlerinde kendini gösterdi.

Taşlar nerede?

Space Stone, Captain America: The First Avenger’da Red Skull tarafından çalınmıştı. Daha sonra Thor’un ek sahnelerinde S.H.I.E.L.D. tarafından ele geçirildiğini öğrenmiştik. Daha sonra Loki tarafından çalınan taş Thor tarafından Loki ile beraber Asgard’a getirilmişti. Mind Stone ilk olarak Avengers’ta görünmüş ve Thanos tarafından Loki’ye verilmişti. Daha sonra Age of Ultron’da ve Captain America: Civil War filminde Vision’ın alnında yer alan taş, Infinity War’da da aynı yerden özenle sökülecek gibi. Reality Stone, Thor: The Dark World’de görünmüştü. Power Stone ise Guardians of the Galaxy’de Star Lord tarafından tanıtılmıştı. Time Stone‘u pek çok kişi hatırlayacaktır çünkü yakın dönemde vizyona giren Doctor Strange filminde kendisini görme şansı elde ettik. Bu da geriye tek bir taşı bıraktı: Soul Stone.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Soul Stone neden Black Panther’de yoktu?

Diğer taşlar bir şekilde kendilerini gösterince haliyle gözler Soul Stone’a çevrildi. Infinity War öncesi tek filmin Black Panther olması da Soul Stone’u orada göreceğimiz teorisini güçlendirdi. Ancak Ryan Coogler, Soul Stone’u filmin dışında tutmanın daha mantıklı bir tercih olduğunu belirtiyor. Wakanda’da yer alan vibranyumun yeterince özel olması sebebiyle filmin bir de Soul Stone’u kaldıramayacağını düşünen Coogler, tek bir özel materyalin film için yeterli olduğuna karar vermiş. Bu sebeple filmde dikkati dağıtacak ikinci bir önemli olayı kullanmak istememişler. Bu durumda Soul Stone’un Marvel Sinematik Evreni’ndeki yeri de belirsizliğini koruyor. Avengers: Infinity War’a kadar taşın yerini öğrenemeyeceğiz gibi duruyor. Avengers: Infinity War 4 Mayıs‘ta vizyondaki yerini alacak.

Video