reklamı kapat

POPÜLER

Black Panther 2

Marvel hayranlarının Black Panther 2 beklentisi

Marvel stüdyoları önümüzdeki yıllarda Black Panther 2 filmiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Peki hayranların bu yapımdan beklentisi ne? Bu noktada öne çıkan birkaç nokta bulunuyor.

Black Panther’in ilk solo macerasının üzerine pek çok olay yaşandı. T’Challa kral olduktan sonra Killmonger’a karşı mücadele verdi. Atalarının bunca zamandır Wakanda’yı gizli tutma kararının yanlış olduğuna kanaat getirip, kaynaklarını tüm dünyaya açtı. Ardından da Avengers Infinity War ve Avengers Endgame yaşandı. Böylece Marvel Sinematik Evreni’nde bir anda beş sene atlamış olduk. Üstelik Thanos’un parmak şıklatmasında ortadan kaybolanlardan biri T’Challa oldu. Sonra onun Avengers Endgame finalinde geri dönmesine şahit olduk.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Black Panther 2 soruları

İşte tam da bu sebeple Marvel hayranları aradan geçen beş senelik sürede Wakanda’da neler yaşandığını öğrenmek istiyor. Kralını bir anda kaybeden bu ülke ne yaptı? Beş seneyi kralsız mı geçirdi, yoksa yönetimi başka biri mi devraldı? En önemlisi de T’Challa‘nın hayata dönmesinden sonra işler nasıl yürüyecek? Marvel izleyicileri bu soruların yanıtlarını merak ediyor. Black Panther 2 bu sebeple büyük bir yükün altına giriyor diyebiliriz.

Tüm bunların yanı sıra seyircilerin büyük bir kısmı ikinci filmin kötüsü olarak Namor‘u görmek istiyor. Onu yakın zamanda beyaz perdede görebilecek miyiz, elbette bilemiyoruz. Ancak hayranların bu beklentisinin de göz ardı edilmemesi gerekiyor.

İlginizi çekebilir

Black Widow filminin ilk fragmanı