reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram mesajlarını “renklendirecek” özellik

 - Güncelleme: 27 Ekim 2020 20:29

Facebook Instagram’ın özelliklerini kendi platformuna yedirirken, bazı özellikler de Instagram için yayınlanmaya hazırlanıyor. Onlardan biri mesajlaşma sistemini içeriyor.

Instagram’a gelen güncel mesajlaşma özellikleri için buraya tıklayın.

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, kullanıcılar için önümüzdeki günlerde işleri biraz daha renklendirmeye hazırlanıyor. Sık sık Facebook’un Messenger ve kendi platformu içinde Instagram’ın bir kopyası üzerine çalıştığından bahsetmiştik. Şimdi ise Messenger’ın sevilen özelliklerinden biri Instagram’a gelmeden önce test ediliyor. Bildiğiniz gibi Messenger’da kullanıcılar sohbet rengini değiştirip her bir konuşmayı kişiselleştirebiliyor. Farklı renk alternatifleriyle çok daha eğlenceli görünen Messenger’ın bu sevilen özelliği Instagram’ın özel mesaj bölümü için de test edilmeye başlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram mesaj kısmını güncellemeye hazırlanıyor

Söz konusu yenilik geçmişte de pek çok özelliği tersine mühendislikle ortaya çıkaran Jane Manchun Wong tarafından paylaşılıyor. Grandyan tema üzeirnden ilerleyen sohbetlerde rengi belirleyebiliyorsunuz. Bu yeniliğin kullanıcılarla ne zaman paylaşılacağı şimdilik bilinmiyor. Çalışma şeklinin ise Messenger ile benzer olması bekleniyor. Muhtemelen ekranın sağ üstünde yer alan kişiye özel sohbet ayarlarından her bir konuşma için ayrı bir renk tanımlaması yapılabilecek. Instagram’a çok sonradan dahil olsa da platformun ana yeteneklerinden biri haline gelen özel mesajlar da böylelikle biraz daha Facebook ekosistemine ayak uydurur hale geliyor. Facebook’un Instagram’da ve WhatsApp’ta da kendi imzasını kullanmaya başlamasının ardından gelen ekosistem dönüşümü kendini artık iyiden iyiye hissettirmeye başlıyor.

İlginizi çekebilir

Android kullanıcılarının beklediği özellikten detaylı ilk tanıtım

İLGİLİ HABERLER