reklamı kapat

POPÜLER

Google Android Ambient Mode

Android kullanıcılarının beklediği özellikten detaylı ilk tanıtım [Video]

Android kullanıcılarının beklediği yeni özellik Google Assistant Ambient Mode kendini bir video ile gösterdi. Özelliğin dağıtımı devam ediyor.

Google, IFA 2019 kapsamında geçtiğimiz eylül ayında Android kullanıcılar için yeni Assistant yeteneği Ambient Mode’u tanıtmış ve telefonu kullanmanın “yeni yolunu” anlatmıştı. Şimdi bu yeni yardımcı özelliğin telefonda nasıl göründüğünün detayları bir video ile açıklanıyor. İki hafta önce Nokia ve Xiaomi cihazlara dağıtımı başlanan ve şimdilik sadece belli başlı cihazda kullanılabilen bu özellik temelde telefonunuzu veya tabletinizi şarjdayken daha etkili kullanmanıza yardımcı oluyor. Ambient Mode’da telefonunuzu bir dijital fotoğraf çerçevesine dönüştürebileceğiniz gibi kilit ekranından müziği yönetebiliyor, nesnelerin internetine bağlı akıllı eşyalarınızı yönetebiliyor, gün içindeki programınızı görüntüleyebiliyor veya en basitinden tek dokunuşla alarmınızı ayarlayabiliyorsunuz. Bu yeni mod, telefonunuzu şarja taktığınızda otomatik olarak çalışmaya başlıyor. Temelde cihazınız bir “akıllı ekrana” dönüşüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, Android cihazlarda yeni bir kullanım şekli yaratıyor

Tüm bunlar elbette akıllı telefonunuzun halihazırda yapabildiği yetenekler. Ancak Ambient Mode, bunu telefonunuzu açıp tekrar tekrar uygulamalar arasında gezinmenize gerek kalmadan gerçekleştirmenizi sağlıyor. Zaten özelliğin tanıtımında da bu özellikle işleri daha hızlı ve ihtiyaç odaklı halledilmesinden bahsediliyor. Basit bir alarm kurma işlemi için uygulamalar arasında gezinip dikkatiniz dağılmadan ya da gerektiğinden fazla zaman harcamadan hedefinize ulaşıyorsunuz. Android 8 ve üzeri seçili cihazları destekleyen bu özellik IFA’da kendine bazı Lenovo modellerinin tanıtımında da yer bulmuştu. Özelliğin çalışma şeklini haberin üzerindeki videodan görüntüleyebilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER