reklamı kapat

POPÜLER

Haluk Bilginer Şahsiyet

Şahsiyet dizisindeki rolüyle Haluk Bilginer’den Emmy başarısı

Bu yıl 47’ncisi düzenlenen International Emmy Awards’ta Şahsiyet dizisindeki başrolüyle Haluk Bilginer ödülü eve getiren isim oluyor.

Advertisement

Geçtiğimiz aylarda Şahsiyet dizisindeki rolüyle Haluk Bilginer, 47’ncisi düzenlenen International Emmy Awards’ta En İyi Aktör kategorisinde aday gösterilmiş ve hayranları büyük bir heyecan kaplamıştı. PuhuTV’de yayınlanan ve kısa sürede en başarılı Türk dizileri arasında kendine yer bulan Şahsiyet’teki rolüyle Bilginer’in adaylığı ise ödülle sonuçlandı. Amerika dışında yayınlanan diziler için düzenlenen International Emmy Awards’ta performansıyla ödüle layık görülen isim Bilginer oldu. Suç ve drama odaklı dizide Bilginer’e Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu gibi isimler eşlik ediyor. Hikaye Alzheimer hastası bir adamın suçluları cezalandırmaya karar vermesini takip ediyor. Mini dizi ne yazık ki tek sezon ve 12 bölümden oluşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Haluk Bilginer 47’ncisi düzenlenen International Emmy Awards’un kazanan isimlerinden

Bu yılın ödül töreninde 11 farklı kategoride 21 farklı ülkenin yarıştığını da ekleyelim. Bilginer’in yer aldığı kategorideki diğer adaylar arasında ise İngiliz dizisi Come Home’daki performansıyla Christopher Eccleston, Brezilya dizisi Impuros’taki performansıyla Raphael Logam ve Alman dizisi Beat’teki performansıyla Jannis Niewöhner yer alıyordu. Bilginer’in adaylığı dışında Türkiye’den başka adaylık bulunmuyordu. Gecenin En İyi Dizi ödülünü kazanan yapımın İngiliz dizisi McMafia olduğunu da ekleyelim. Tüm adaylara ve kazananlara International Emmy Awards’un resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Aralık 2019 ajandası