reklamı kapat

POPÜLER

Türk Dedektif

Haluk Bilginer’li “Türk Dedektif” dizisi için ilk fragman geldi

Paramount’un başrolünde Haluk Bilginer’in yer aldığı The Turkish Detective (Türk Dedektif) dizisi için resmi fragman geldi.

Yazar Barbara Nadel’ın Müfettiş Çetin İkmen karakterini konu alan polisiye roman serisi, “The Turkish Detective” (Türk Dedektif) ismiyle geliyor ve daha önce söylenenden farklı olarak 15 Aralık tarihinde direkt olarak Turkcell TV+ platformundan izlenebilecek. Dizinin başrollerinde Haluk Bilginer yanında Ethan Kai ve Yasemin Allen yer alıyor, merak edilen içeriğin Miramax, Ay Yapım ve Paramount ortaklığında İstanbul’da çekildiği biliniyor. Senaryosu Ben Schiffer tarafından kaleme alınan yapımın yönetmen koltuğunda ise Niels Arden Oplev oturuyor. İlk sezonu sekiz bölüm olarak planlanan dizide Haluk Bilginer Dedektif Çetin İkmen karakterini, Ethan Kai onun ortağı Mehmet Süleyman karakterini, Yasemin Allen ise Dedektif Ayşe Farsakoğlu karakterini canlandırıyor. Paylaşılan ilk resmi fragmanını sayfada izleyebileceğiniz içerik hakkında güncel olarak şunlar aktarılıyor:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Dünyaca ünlü dizi ve filmleri Türkiye ile buluşturan TV+; Paramount, MiraMax ve Ay Yapım ortaklığındaki Türk Dedektif dizisinin ilk fragmanını paylaşarak geri sayıma başladı. Başrollerinde Haluk Bilginer, Yasemin Kay Allen ve Ethan Kai’nin yer aldığı polisiye dizi, 15 Aralık’tan itibaren ilk kez ve sadece TV+’ta yayınlanacak. Senaryosu Ben Schiffer tarafından kaleme alınan yapımın yönetmenliğini ise başarılı isim Niels Arden Oplev üstleniyor.

İngiliz yazar Barbara Nadel’in çok satan kitap serisinden uyarlanan ve günümüz İstanbul’unda geçen polisiye drama türündeki dizi 8 bölümden oluşuyor. Türk Dedektif’te Haluk Bilginer, Müfettiş Çetin İkmen karakteriyle yer alıyor. Dedektif Mehmet Süleyman’ı Ethan Kai, Dedektif Ayşe Farsakoğlu’nu ise Yasemin Kay Allen canlandırıyor. İstanbul sokaklarında geçen heyecan verici polisiye hikâye, görsel unsurlarıyla da merak uyandırıyor.”

Paramount+’nın orijinal içerik sorumlusu Nicole Clemens, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada The Turkish Detective içeriğini, “Dünyanın en çarpıcı, kültürel açıdan zengin şehirlerinin birinde geçen, evrensel olarak merak uyandıran bir suç gerilim dizisi” olarak tanımlamıştı.

Burada aktarıldığı kadarıyla sık sık Türkiye’yi ziyaret eden Nadel, ilkini 1999 yılında “Belshazzar’s Daughter”, sonuncusunu ise bu yıl “Bride Price” ismiyle yayımladığı Çetin İkmen roman serisi için 24 kitap kaleme aldı.

 

Türk Dedektif dizisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli