reklamı kapat

POPÜLER

Meizu DreamCar MX

Meizu DreamCar MX elektrikli otomobil modeli geliyor

Telefon üreticilerinin otomobil tarafına ilgisi sürüyor. Xiaomi imzalı ilk modelden sonra Meizu DreamCar MX elektrikli otomobil modeli de gelecek.

Çinli otomobil devi Geely’nin çatısı altında yer alan Meizu, 2024’ün ilk çeyreğinde Çin pazarı için bir elektrikli otomobil tanıtacak. Şimdilik sadece yukarıdaki görseli paylaşılan Meizu DreamCar MX isimli araç, bir sedan olacak ve Geely’nin alandaki uzmanlığı sayesinde pazarda ses getirmeyi bilecek. Sürpriz olmayacağı üzere Meizu’nun otomobillere uygun Flyme işletim sistemini merkeze alacak araç, söylendiği kadarıyla kullanıcıların geri bildirimleriyle şekillendirilecek. Henüz teknik hiçbir detayın bulunmadığı model, şu a Çin dışına çıkarılacak gibi görünmüyor ancak yine de kesin konuşmamak gerekiyor. Biliyorsunuz Çinli elektronik devi Xiaomi de çok uzun zamandır bir elektrikli otomobil üretmek adına çalışmalar yapıyor ve bu konuda büyük çıkış yaklaşıyor. Kısa süre önce ortaya çıktığı kadarıyla firma yakında karşımıza SU7 (Speed Ultra 7) serisi ve seri içinde spesifik olarak SU7, SU7 Pro ile SU7 Max modellerini çıkaracak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapılan sızıntılar ile tasarımsal açıdan sürprizin kalmadığı SU7, en son kokpit tasarımıyla karşımıza çıkmıştı. Oldukça sportif duran direksiyonunun ortasında Xiaomi logosu taşıyan araç, merkeze Tesla’lar gibi yatayda geniş bir dokunmatik ekran yerleştiriyor, ayrıca bir direksiyon arkası bilgi ekranına da yer veriliyor.

Direksiyon haricinde fiziksel bir buton taşımıyor gibi görünen araçta, özellikle kırmızı renkli start-stop butonu dikkat çekiyor. Araç yakın zaman önce öğrendiğimiz kadarıyla gövdeye motorlu şekilde gizlenebilen bir rüzgarlık taşıyor ve sportif bir elektrikli sedan olarak 2024 yılında ses getirmeye hazırlanıyor.

Xiaomi SU7 serisinin şu an için aralık ayında seri üretime alınacağı ve şirketin hali hazırda BAIC’in Beijing fabrikasında deneme üretimleri gerçekleştirdiği de söyleniyor. Bu araç için yaptığı büyük yatırım kapsamında kendisine bir akıllı otomobil fabrikası da kuran Çinli dev Xiaomi, SU7 serisi için teslimatlara ise 2024’ün şubat ayında başlamayı hedefliyor. Firma duyumlara göre ilk aşamadaki satışları sadece Çin pazarı ile sınırlı tutmak istiyor.

Meizu DreamCar MX elektrikli otomobil modeli yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli