reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Android kullanıcılarının beklediği PS4 güncellemesi

Android kullanıcılarının beklediği PS4 güncellemesi yayında

Android kullanıcılarının beklediği PS4 özelliği nihayet yayında. 7.00 versiyonuyla beraber kullanıcılar istedikleri özelliğe kavuşuyor.

Advertisement

PS4 sahibi Android kullanıcıları bir süredir Remote Play özelliğinin kendi cihazlarına da açılmasını bekliyor. Esasen 2014’te Android cihazlarla buluşan bu özellik ne yazık ki sadece Sony marka telefonlarla kullanılabilir halde kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Bu yılın başlarında ise iOS cihazlar için destek gelmiş; iPhone ve iPad sahiplerinin Remote Play özelliğine erişimi açılmıştı. Bunun ardından diğer Android’lere de özelliğin gelmesini bekleren nihayet Sony yayınlandığı yeni blog yazısında kullanıcılara müjdeli haberi veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android kullanıcıları PS4 Remote Play özelliğine kavuştu

7.00 güncellemesiyle beraber Sony olsun olmasın Android cihazlara da artık Remote Play uygulaması indirilebilecek. Tek şart ise cihazınızın işletim sisteminin 5.0 ve üzeri olması. Artık uygulamayı Play Store üzerinden basit bir şekilde indirebilirsiniz.

Remote Play özelliği aynı Wi-Fi ağı üzerinden PS4 oyunlarını telefonunuzun ekranına taşıyor. Bu sayede örneğin televizyon ya da kullanılan monitör uygun değilse oyuncular oyun keyfine telefondan devam edebiliyor. Yeni güncelleme notunda oyuncuların DualShock 4’ü Bluetooth aracılığıyla telefonlarına bağlayabileceklerini de kaydediyor. Ancak Android’ler için 10. sürümü mecbur kılan DualShock 4 bağlantısı iPhone ve iPad’lerde de iOS 13 ve üzeri cihazları destekliyor. DualShock 4’ün iPhone bağlantısı için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz. Sony’nin resmi duyurusuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

PS4’ler için tasarlanan kişiselleştirilebilir kumanda Vantage 2