reklamı kapat

POPÜLER

PS4

PS4 oyunları nihayet PC ve Mac platformlarında [Video]

Sony, PS4 güncellemesinin en yeni sürümünü bugün indirmeye sunuyor. PS4 3.5 güncellemesiyle birlikte PS4 yeni yeteneklere kavuşuyor. Yeni güncelleme PS4 oyunlarını PC ve Mac platformlarına getiriyor.

Daha önceden PlayStation Vita, PlayStation TV ve Xperia cihazlarda kullanılabilen Remote Play özelliği sayesinde kullanıcılar PS4 oyunlarını bundan böyle PC ve Mac platformları üzerinden de oynayabiliyor. 720p çözünürlüğe kadar destek veren bu özellik kullanıcıların PC veya Mac bilgisayarlarında PS4 oyunlarını oynarken DualShock 4 kumandalarını da kullanabilmelerine imkan tanıyor. Pek tabii bunun için oyun kumandalarının USB kablosuyla bilgisayara bağlanması gerekiyor.

Güncelleme bununla birlikte kullanıcıların kendilerini çevrim dışı olarak ayarlayabilmelerine de olanak sağlıyor. Çevrim içi arkadaş bildirimlerini etkinleştirme ve oyun etkinliklerini planlama güncellemenin sunduğu diğer yenilikler arasında. PC ve Mac platformları için geliştirilen Remote Play uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz. PS4 3.5 güncellemesinin getirdiği yenilikleri anlatan Türkçe altyazılı videoyu haberin girişinden izleyebilirsiniz.