reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia Z2’ye bir dizi yeni özellik eklendi

Sony Xperia Z2 için yayınlanan Android 4.4.4 KitKat güncellemesi, birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Sony’nin suya dayanıklı akıllı telefonu için gelen en büyük yenilik, PS4 Remote Play özelliği.

Sony’nin Android 4.4.4 Kitkat’ı da içeren yeni yazılım güncellemesi, Sony Xperia Z2’de de kullanılabiliyor. PS4 Remote Play özelliğinin yanı sıra yeni güncellemede Ultra Stamina Mod, Hızlı Ayarlar, Akıllı Ekran, Record Screen ve Bluetooth Unlock gibi özellikler de Sony Xperia Z2 kullanıcılarına sunulmuş durumda.

PS4 Remote Play (PS4 Uzaktan Oynama) özelliği ile Sony Xperia Z2 kullanıcıları aynı Wi-Fi üzerinden PS4’lerine bağlanıp oyunlarını oynamaya devam edebiliyor. TV kullanım halindeyken ise DUALSHOCK4 Wireless Controller ile PS4’e bağlanıp Sony Xperia Z2, PS4’ün ikinci ekranı gibi kullanılabiliyor. Kullanıcılara daha uzun pil süresi sağlayan Ultra Stamina Modu da yeni güncellemeyle Xperia Z2’lerdeki yerini almış durumda. Halihazırda 3.200 mAh kapasiteli piliyle oldukça uzun kullanım süresi sunan Xperia Z2, böylece şarj derdini neredeyse tamamen ortadan kaldırıyor.

Güncellemenin getirdiği göze çarpan bir başka özellik de Record Screen. Söz konusu özellik ekran görüntüsü alır gibi o anda ekranda yapılanları kaydetme imkanı sağlıyor. Record Screen ile bir özelliği başkasına göstermek veya oyunda alınan yüksek bir skoru kaydetmek, hatta PS4 Remote Play (PS4 Uzaktan Oynama) ile bir oyunun nasıl oynandığı göstermek mümkün. Bluetooth Unlock özelliği ile SmartBand, SmartBand Talk gibi Bluetooth aksesuarlar ve kulaklıklar otomatik olarak devreye giriyor.