reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia cihazlara Marshmallow’la gelen özellikler [Video]

Sony, Xperia cihazlarına Android Marshmallow güncellemesini bu aydan itibaren dağıtmaya başladı. Yayınladığı video ile de cihazlarına gelen yeni özellikleri tanıttı. 

Videoda da görülebileceği üzere güncelleme ile birlikte Marshmallow’un en çok öne çıkan özelliklerinden biri olan izinler Xperia cihazlarda yerini alıyor. Böylece kullanıcılar uygulamaların yalnızca istenilen özelliklerine izin verebiliyor. Yazı düzenlemenin daha kolay hale geldiği yeni versiyonda aynı zamanda yeni çıkartma paketleri de bulunuyor. Yenilenmiş kamera arayüzüyle kullanım kolaylığının sağlandığı yeni sürümde paylaşım özellikler de daha gelişmiş bir hale geliyor. Doze ile kullanım süresinin de uzadığı cihazlarda yeni ana ekran, arama için kaydırma, sesli asistan ve diğer özellikler de yeni güncellemeyle kullanıcıları bekliyor.

Marshmallow güncellemesinin Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z2, Xperia M5, Xperia C5 Ultra, Xperia M4 Aqua, Xperia C4, Xperia Z4 Tablet Compact ve Xperia Z2 Tablet cihazları için yayınlanacağı belirtiliyor.

YORUMLAR