reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Sony Xperia XZ2

Sony Xperia XZ2 kullanıcılarını heyecanlandıracak haber

Sony Xperia Z2 kullanıcılarına güzel bir haberimiz var. Sony Mobile, Sony Xperia XZ2 kullanıcıları için Android 9.0 Pie güncellemesini dağıtmaya başladı.

Advertisement

Önümüzdeki ay Android 9.0 sürümünün Xperia XZ2 Premium, XZ2 Compact, Xperia XZ Premium, XZ1 ve XZ1 Compact cihazlarına da gelmesi bekleniyor. XA2, XA2 Ultra ve XA2 Plus cihazlarına ise Android 9.0 sürümü önümüzdeki yılın başında indirmeye sunulacak.

Batarya süresine katkı sağlayan adaptif batarya özelliğiyle gelen Android 9 Pie, uygulamaların işlemciye olan yükünü azaltıyor. Akıllı yanıtlama özelliğinin de yer aldığı güncellemede bildirim merkezinden gelen mesajların içeriğine göre önerilen hızlı yanıtları kullanabilmek mümkün hale geliyor. Uygulama eylemleri özelliği sayesinde Xperia XZ2 kullanıcıların alışkanlıklarını belirliyor ve buna göre tepki veriyor. Ekran döndürme özelliği yönlendirme çubuğundan yapılabiliyor. Bu arada altını çizmekte yarar var. Sony Xperia XZ2 için yayınlanan güncellemenin yaklaşık 1 GB boyutunda olduğunu belirtelim. Güncelleme henüz telefonunuz için indirmeye sunulmamışsa bir süre daha sabırlı olmanızda yarar var.

Sony Xperia XZ2 ne gibi özelliklere destek veriyor?

Gücünü Snapdragon 845 işlemcisinden ve 4 GB RAM‘den alan Xperia XZ2’de Adreno 630 grafik işlemcisi bulunuyor. Telefon , 64 GB‘lık dahili hafızsını microSD ile artırılabiliyor. 5,7 inç FHD+ HDR ekranlı Sony Xperia XZ2‘de ise 3.180 mAh pil yer alıyor. Telefonun arkasında 19 megapiksellik F2.0 960 FPS (Full HD) yavaş çekim yapabilen kamera yer alıyor. S Force stereo hoparlörleri dikkat çeken yeni XZ2, güçlü titreşim motoruyla duyduğunuzu hissetmenize de imkan tanıyor.

İlgili Video

Sony Xperia XZ2 tanıtım videosu