reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia XZ2 Premium

Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia XZ2 Premium hakkında dikkat çeken detaylar

MWC 2018 kapsamında Xperia XZ2 ailesini tanıtan Sony, 2018 bitmeden üst düzey Xperia XZ2 Premium modelini de tanıtacak deniyor. İşte bu telefon hakkında dikkat çeken ilk detaylar karşımızda bulunuyor.

Şirketin IFA 2018 kapsamında tanıtacağı konuşulan telefon, daha şimdiden bazı detaylar almış durumda. Bunlara göre telefon, 18:9 en boy oranını kullanan 4360×2160 piksel bir 6,01 inç ekran üzerine kurulacak. Bu açıdan oldukça büyük ve uzun olacağını görülen Sony Xperia XZ2 Premium, burada OLED değil LCD ekran kullanacak. Bu detay biraz üzücü görünüyor ancak bilgilerin ilerleyen dönemde değişme ihtimali elbette bulunuyor. Telefon için yapılan bir diğer sızıntı ise yazılım tarafında. Söylendiği kadarıyla telefon Android P işletim sistemiyle test ediliyor. Bu son kullanıcı için güzel görünüyor çünkü işletim sistemi daha henüz Google tarafından dahi test ediliyor. Telefonun performans tarafında ise Snapdragon 845 işlemci ile 6 GB RAM‘e sahip olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Çift taraflı cam tasarımla karşımıza çıkacağı da söylenen model, ekrana entegre parmak izi sensörünü ise kullanmayacak. Bunun yerine arkaya konumlandırılan bir parmak izi sensörü yer alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia XZ2 Premium dışında bir de “Xperia XZ Pro” ile gündeme geliyor

H8176 kod adlı bu model, duyduğumuz kadarıyla 4320×2160 piksel yani 4K çözünürlükte bir ekran taşıyacak. 18:9 en boy oranına sahip olacağı belirtilen bu ekran, söylendiği kadarıyla HDR desteğini de sunuyor. Teknik tarafta Snapdragon 845 işlemci, 4 GB / 6 GB RAM ve 64 GB depolama gibi detayları konuşulan telefon, Ambient Flow tasarım diliyle karşımıza çıkacak deniyor. Rakipleri gibi çerçevelerden kurtulma acelesi bulunmayan firma, telefonu Android 8.1 Oreo ile test ediyor.

İlgili Video

Şirketin eleştirilen tasarım dili