reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia XZ2 Pro

Sony’nin dikkat çeken yeni amiral gemisi Xperia XZ2 Pro hakkında ilk bilgiler

Mobil Dünya Kongresi 2018‘de yeni tasarım dilinden çıkan Xperia XZ2 ve Xperia XZ2 Compact modellerini duyuran Sony, 2018 bitmeden Xperia XZ2 Pro isimli bir amiral gemisi daha tanıtacak gibi görünüyor. İşte ilk detaylar;

Gelen bilgiye göre Sony‘nin yeni telefonu Xperia XZ2 Pro, Xperia XZ2 ve Xperia XZ2 Compact üzerine konumlandırılacak. Bu noktada telefon gelen sağlam bilgilere göre 4K çözünürlük sunacak. Yeni XZ2 ailesine 2160 x 1080 piksel ekran koyan Japon devi, bunu yeni modelde 4320×2180 piksel seviyesine kadar çıkartacak gibi duruyor. Bu ekranda HDR desteği de sunacak telefon, eğer doğruysa yeni Ambient Flow tasarım dilinden çıkacak. Yani 18:9 en-boy oranı benimsenerek çerçeveler nispeten ince hale getirilecek. Rakipleri gibi çerçevelerden kurtulma acelesi bulunmayan firma, diğer donanımlarda ise standartları uygulayacak. Yani Xperia XZ2 Pro‘da Snapdragon 845 işlemci, 4 GB RAM ve 64 GB depolama gibi detaylar bulunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Sony Xperia XZ2 Pro”

Bazı kaynaklar tarafından Xperia XZ2 Premium olarak isimlendirilebileceği de söylenen telefon, ne zaman tanıtılacak henüz belli değil. Ancak markanın sevenlerini daha şimdiden heyecanlandıran akıllı telefon, şirketin bu yıl tanıtacağı en önemli modeli olacak gibi duruyor. Yakın zamanda daha da detaylanmasını beklediğimiz cihaz, rekabeti daha yukarıya taşımak istiyor.