reklamı kapat

POPÜLER

sony

Sony Xperia XZ2 ve Xperia XZ2 Compact’ın fiyatları ortaya çıktı

Samsung’un önümüzdeki hafta Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ı tanıtacak olması diğer şirketleri de harekete geçirmiş durumda.

Sony’nin Mobil Dünya Kongresi’nde gerçekleştireceği etkinlikte Xperia XZ2 ve Xperia XZ2 Compact’ı da tanıtacağı belirtiliyor. Telefonların tanıtımına kısa bir süre kala yeni Xperia modellerinin fiyatları internete sızdı. Gelen dedikodular gerçeğe dönüşürse Xperia XZ2’nin fiyatı Avrupa’da 799 euro, Xperia XZ2 Compact’ın fiyatı ise 599 euro olacak.

Sony’ye yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre şirket Xperia XZ2 Pro ile birlikte Xperia XZ2’yi de tanıtacak. Xperia XZ1 modelinin geliştirilmiş versiyonu olacağı söylenen telefonda 1080p çözünürlüklü 5,2 inç ekranın yer alacağı belirtiliyor. 4K çözünürlüklü 5,7 inç ekrana sahip Xperia XZ Pro’dan daha küçük ekrana sahip olmasını beklediğimiz telefonun Snapdragon 845 işlemcisinden güç alması bekleniyor. 5 inçlik Xperia XZ2 Compact modelinin de Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılma olasılığı kuvvetle muhtemel.

Çift kamerasıyla fark yaratacak telefon: Sony Xperia XZ2 Pro

Kulağımıza gelen haberlere göre Sony’nin yeni amiral gemisi telefonu Xperia XZ2 Pro, Snapdragon 845 işlemciden ve 6 GB RAM’den güç alacak. 4K çözünürlüklü 5,7 inçlik ekranıyla fark yaratacağı konuşulan telefonda ince ekran çerçevelerinin kullanılması bekleniyor. IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı dayanıklı olacağı belirtilen telefonda 128 GB’lık dahili hafızanın yer alacağı iddia ediliyor. Telefonun dahili hafızasının microSD kartlarla artırılabileceği söyleniyor. 3.420 mAh kapasiteli pille gelen telefonun arka kısmında 18 megapiksel ve 12 megapiksel olmak üzere çift kamera yer alacak. Çift kamera sayesinde telefonun 2 kat optik yakınlaştırma yapabileceği dile getiriliyor.