reklamı kapat

POPÜLER

google pay

Google, Apple’a rakip yeni hizmetini ortaya çıkardı

Google, Apple’a rakip olmasını beklediği yeni hizmetini kullanıcıların beğenisine sundu. Şirket, iki farklı uygulamasını tek çatı altında buluşturuyor.

Google’ın Android Pay ve Google Wallet servislerini tek bir uygulama altına toplayan Google Pay, Apple Pay servisine rakip olmayı amaçlıyor. Basit bir arayüzle gelen uygulamada sadece 2 adet sekme yer alıyor. Home ve Cards. Home sekmesi son ödemeler, yakınlardaki mağazalar, fırsatlar ve uygulamaya ilişkin bilgiler barındırıyor. Cards kısmında ise kredi kartı, banka kartı gibi kayıtlı olan kullanıcı ödeme yöntemleri yer alıyor. Ödüller ve hediye kartları da dahil. Şirketin yeni ödeme servisi ile ilgili planları ise oldukça detaylı. Gün sonunda ödeme servisinin Chrome, Assistant gibi diğer şirket içi servislerde de özgürce kullanılabilmesi planlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ayrıca tıpkı Android Pay’de olduğu gibi yeni hizmet de geniş bir uygulama ve internet sitesi uyumluluğu sunuyor. Tabii Android bir cihaz ya da Chrome kullanıldığı sürece. Hizmetin Kiev, Londra ve Portland gibi belli başlı şehirlerde ulaşım için de kullanılabileceği belirtiliyor. Gelecek güncellemelerde uygulamanın kullanıcılar arası para transferini de mümkün kılacağı belirtiliyor. Hizmet yurt dışında Android kullanıcıları için kullanıma sunuldu. Ne yazık ki Türkiye’de henüz bu uygulama kullanılamıyor. Uygulamanın iOS versiyonunun da yolda olduğu belirtiliyor. Uygulamayla ilgili daha detaylı bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir