reklamı kapat

POPÜLER

Google

Google, iOS 11’in sevilen özelliğini uygulamasına dahil ediyor

19 Şubat 2018

Geçtiğimiz günlerde görsel aramaları son kullanıcı için hayli zor bir hale getiren Google, uygulamasına ise kullanıcı dostu yeni özellikler getiriyor.

iOS 11’in hayatı kolaylaştıran özellikleri arasında “ekran görüntüsünü anında düzenleme” özelliği yer alıyor. Yani iOS 11 kullanıyorsanız ekran görüntüsü aldığınızda, kaydedilen görüntüyü düzenlemek için Fotoğraflar uygulamasına girmenize gerek kalmıyor. Kısa süreliğine ekranın sol alt tarafına yerleşen ekran görüntüsü kaybolmadan üstüne dokunarak hızlı bir şekilde düzenlemeleri yapıp görüntüyü kaydedebiliyorsunuz. Görünen o ki Google da bu zaman kazandıran özelliği kendi uygulamasına getirmek için hazırlanıyor.
google

Google uygulaması kullanımı kolaylaştırıyor

Esasen bu özellik Apple’a ya da iOS 11’e has değil. Çeşitli Android cihazlarda benzer özellikler mevcut. Örneğin Samsung Galaxy Note8‘de S Pen sayesinde ekran görüntüsü aldığınız an düzenleme yapabiliyorsunuz. Ancak Android işletim sisteminin sabit bir özelliği olmadığı için modelden modele bu özellik de çeşitlilik gösteriyor. Google ise uygulamasıyla bunu değiştirmeye hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beta testinde denenen özelliğe göre ekran görüntüsünü aldığınızda ekranın altında “Düzenle” ve “Paylaş” seçenekleri beliriyor. Bu bildirim kaybolmadan “Düzenle” seçeneğine dokunursanız, hızlı bir şekilde ekran görüntüsünü düzenleyebiliyorsunuz. Ekran görüntüsünün belirli bir kısmını kesebilir, üzerine yazı yazabilir, önemli kısımları öne çıkarabilirsiniz. Tabii önce uygulama izinlerinden bu özelliği açmanız şart. 7.21 versiyonunda yer alan bu özelliğin beta testinden sonra tüm kullanıcılarla paylaşılması bekleniyor.

YORUMLAR