reklamı kapat

POPÜLER

iPhone için uzun ekran görüntüsü alma uygulaması

iPhone’da “uzun” ekran görüntüsü alma [Nasıl yapılır?]

Huawei, OnePlus, Samsung markaların bazı modellerinde yer alan “uzunekran görüntüsü alma özelliğini iPhone‘a da dahil etmek mümkün.

Uzunekran görüntüsü alma özelliği bir süredir Android cephesinde pek çok farklı markanın modellerinde yer alıyor. Yetenek temel olarak özellikle uzun yazıları, sosyal medya içeriklerini ya da makaleleri kesintisiz şekilde kaydetmek için hayli işlevsel diyebiliriz. Android modellerinde genellikle ekran görüntüsü aldıktan sonra ekranın altında “ekran görüntüsünü uzatma” seçeneği çıkıyor. Modele göre farklılık gösterebilecek şekilde kademe kademe ya da bulunduğunuz sayfanın sonuna kadarki tüm alanın ekran görüntüsü kaydedilebiliyor. iPhone kullanıcıları içinse dahili olarak böyle bir seçenek yok. Neyse ki Tailor uygulaması bu sorunu çözüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Uzun” ekran görüntüsü alma uygulaması

Nasıl yapıldığına geçmeden önce şuna da değinelim; uygulama oldukça basit kullanım dinamikleri sunsa da Android’deki kadar kullanıcı dostu bir deneyim sunuyor diyemeyiz. İsminden de anlaşılacağı üzere bu uygulama elinizdeki ekran görüntülerini birleştiriyor. Yani ilk etapta sayfanın tamamını parçalara bölerek birden fazla ekran görüntüsü almanız lazım. Ancak şunu da belirtelim, her bir ekran görüntüsünde bir önceki sayfanın bir kısmını barındırmaya özen göstermek gerek. Daha sonra Tailor uygulamasını açarak sistemi başlatabilirsiniz. Bu kadar! Uygulamayı açtığınızda fotoğraf erişimine izin verdiğiniz için Tailor çektiğiniz ekran görüntülerini topluyor ve birbiriyle bağlantılı olanları ayırt edip otomatik olarak birleştiriyor. Daha sonra elde ettiğiniz uzun ekran görüntüsünü ister kaydedebilir, isterseniz de paylaşabilirsiniz. Tabii telefon galerisinde kalabalık yapmaması için bu aşamaya gelene kadar çektiğini görüntüleri silmek isteyebilirsiniz.

Uygulama ücretsiz. Ancak ücretsiz versiyonda reklam ve ekran görüntülerinde imza bulunuyor. Reklam ve imzalardan kurtulmak için 19,99 TL‘lik versiyonu da satın alabilirsiniz. Uzun ekran görüntüsü alma uygulamasını haberin sonundaki kutucuktan indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Google aramalardaki AR özelliğiyle hayvanlar alemini tanıma