reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch

Apple Watch’ta ekran görüntüsü alma [Nasıl yapılır?]

Akıllı telefon ve tabletlerde ekran görüntüsü almak pek çok kullanıcı için vazgeçilmez bir özellik. Aynı özelliği Apple Watch üzerinde de kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Apple’ın akıllı saati Apple Watch, Series 4 ile daha geniş bir ekranı bizlerle buluşturuyor. Peki yeteneklerini de artıran cihazın bu zamana kadar ekran görüntüsü de alabildiğini biliyor muydunuz? O an acil olabilecek bir detayı saat ekranınızda gördüğünüzde daha sonra unutmamak ya da en basitinden o anda telefonunuzu alıp ekran görüntüsü çekmekle uğraşmamak için, doğrudan saatin ekran görüntüsünü almanız mümkün. Yeni watchOS sürümleriyle beraber dahili olarak kapalı halde gelen bu özelliği açmak ve kullanmak ise hayli basit.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch ekranında ekran görüntüsü kaydetme

Öncelikle bu özelliği “kullanılabilir” hale getirmeniz gerekiyor. Bunun için telefonunuzdaki Watch uygulamasında ayarlar kısmında Genel > Ekran Görüntüsünü Etkinleştir adımlarını takip etmeniz yeterli. Ekran görüntüsü alımını etkinleştirdikten sonra, artık saatiniz üzerindeki ekranı kaydedebilirsiniz.
Apple Watch
Saat ekranını kaydetmeniz için Digital Crown ve onun hemen altındaki yan düğmeye aynı anda basmanız gerekiyor. Aldığınız bu ekran görüntüsünü ise ne yazık ki saat üzerinden yönetemiyorsunuz. Telefonunuzdaki Fotoğraflar uygulamasına kaydedilen ekran görüntüsünü daha sonra görüntülemek veya paylaşmak için yine telefona ihtiyacınız var anlayacağınız. Ancak günlük aktivite hedefinize ne kadar yaklaştığınızı, o anki kalp ritminizi ya da önemli bir bildirimi ve benzeri detayları basit bir şekilde kaydederek arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Apple Watch Series 4 tanıtımı