reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

iPhone X’le ekran görüntüsü alma [Nasıl yapılır?]

iPhone X’le birlikte yıllardr kullanılan ana ekran tuşu tarih oldu. Ana ekran tuşunun kalkmış olması bazı kullanıcılar tarafından olumlu karşılansa da bazı kullancılar ise ana ekran tuşunun kalkmaması gerektiğini düşünüyor. Bu tuşun kalkmasıyla birtakım özellikler de farklı yollardan yapılmaya başlandı.

Ekran görüntüsü alanlar için bugün güzel bir haber paylaşmak istiyoruz. Eğer şu sıralar bir iPhone X satın almayı  düşünüyor ve telefonunuzda ekran görüntüsü alıyorsanız size bu işlemin nasıl yapıldığından bahsetmek istiyoruz. Daha önceden ana ekran ve güç tuşuna basılarak ekran görüntüsü alınıyordu. iPhone X’de ise ekran görüntüsü güç ve ses açma tuşuna aynı anda basılarak alınıyor.

iPhone X, 5,8 inçlik çerçevesiz OLED ekranıyla dikkat çekiyor

iPhone X’e bakıldığında göze çarpan en önemli detay çerçevesiz ekranıyla birlikte ana ekran tuşunun kaldırılmış olması. Tüm iPhone modellerinde gördüğümüz ana ekran tuşu yeni modelle elvada diyor. Touch ID parmak izi sensörünün yerine Face ID adı verilen yüz tanıma sisteminin tercih edildiği telefon, güvenlikte yeni bir dönemi başlatıyor. Apple’ın belirttiğine göre Face ID sistemi, düşük ışıkta dahi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yüzünüzü algılayabilen Face ID, şapka veya gözlük takılması durumunda dahi kullanıcıların yüzlerini algılayabiliyor. Face ID, ön kamera, nokta projektör, kızılötesi kamera gibi özelliklerden yararlanıyor.

Telefonla birlikte yeni bir dönem başlıyor: Animoji! Animojiler en basit tanımıyla emojilerin hareketlendirilmiş halleri. Ancak göründükleri kadar da basit değiller. Çünkü animojilere istenilen kişisel yüz ifadeleri iPhone kamerasına bakılarak verilebiliyor. Face ID için geliştirilen 3D sensörler kişisel yüz ifadenizi algılayarak bu ifadeyi animojilere taşıyabiliyor. Resmi Türkiye satış fiyatı 6.099 TL (64 GB), 6.899 TL (256 GB) olan iPhone X’in aralık ayında Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. iPhone X hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.